Hastanemizde görev yapan Doç. Dr. Doğukan Yıldırım, Minimal İnvaziv Jinekoloji Derneği (Mijid), Minimal İnvaziv Jinekolojik Onkoloji Derneği (Mijod) ve Robotik Jinekolojik Cerrahi Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği kongrede 2 ayrı kategoride birincilik ödülüne layık görüldü.

Hastanemiz Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Doğukan Yıldırım, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanemizde yapmış olduğu “Büyük metastatik lenf nodunun laparaskopik eksizyonu” ve “DIE Cerrahisi-TLH-Ovaryen Suspansiyon” ameliyatlarını 4.Türkiye Jinekolojik Endoskopi Platformu Kongresi’ne sundu. Kongreye sunulan iki çalışma da kendi kategorisinde birinci oldu.

Büyük metastatik lenf nodunun laparaskopik eksizyonu isimli cerrahi video “Adneksiyal Kitle ve Onkoloji” dalında birincilik ödülüne layık görülürken, DIE Cerrahisi-TLH-Ovaryen Suspansiyon isimli cerrahi çalışma da “Endometriozis Cerrahisi” dalında birinci oldu.

 

 

 

 

 

 

Elazığ’da dünya standartlarında cerrahilere devam ettiklerini belirten Doç. Dr. Yıldırım; Ameliyathane ekibi, anestezi ekibi ve klinik ekibimiz başta olmak üzere tüm ekip arkadaşlarıma desteklerinden ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. Onlar olmasa başaramazdım şeklinde konuştu.

Fethi Sekin Şehir Hastanesi olarak Doktorumuzu ve ekibini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.