Elaz─▒─č Belediyesi k─▒sa bir s├╝re sonra hizmete sunulacak olan ┼×ehir HastanesiÔÇÖne gidilen yollarda ├žal─▒┼čmalar─▒n─▒ s├╝rd├╝r├╝yor.

Elaz─▒─č Belediyesi k─▒sa bir süre sonra hizmete sunulacak olan ┼×ehir Hastanesi’ne gidilen yollarda çal─▒┼čmalar─▒n─▒ sürdürüyor.

┼×ehir merkezinin trafik yo─čunlu─čunu azaltarak kuzey eksenine kayd─▒rmak amac─▒yla geçti─čimiz aylarda hizmete aç─▒lan ┼čehirleraras─▒ yol kalitesindeki Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvar─▒'n─▒n ard─▒ndan ┼×ehir Hastanesi ile ak─▒c─▒ ve rahat ula┼č─▒m imkân─▒ sa─člamak amac─▒yla çal─▒┼čmalar devam ediyor.

Elaz─▒─č Belediye Ba┼čkan─▒ Mücahit Yan─▒lmaz ve 8. Kolordu Komutan─▒ Korgeneral Osman Erba┼č gerçekle┼čtirilen çal─▒┼čmalar─▒ yerinde inceledi.

─░ncemeler sonras─▒ bir aç─▒klama yapan Elaz─▒─č Belediye Ba┼čkan─▒ Mücahit Yan─▒lmaz ┼čunlar─▒ kaydetti.“Bat─▒ bölgelerinden ┼×ehir Hastanesine daha h─▒zl─▒ gitmek isteyen vatanda┼člar─▒m─▒z için Yunus Emre Bulvar─▒ istikametinden, eski Asker Hastanesi’ne oradan da Ulukent Mahallesi üzerinden ┼×ehir Hastanesi'ne ula┼čacak olan yeni imar yolunun yap─▒m çal─▒┼čmalar─▒ aral─▒ks─▒z devam ediyor. Çal─▒┼čmalar kapsam─▒nda 1 km uzunlu─čundaki aç─▒k kanalda, çift s─▒ra iki bin metre, iki binlik boru hatt─▒ dö┼čeme çal─▒┼čmalar─▒ ba┼člad─▒.  Çal─▒┼čmalar─▒n tamamlanmas─▒n─▒n ard─▒ndan aç─▒k ya─čmur suyu toplama kanal─▒n─▒n üzeri tamamen kapat─▒larak, 30 metre geni┼čli─činde üç gidi┼č, üç dönü┼č olmak üzere alt─▒ ┼čerit olarak projelendirilen ve üzerinde köprü ve kav┼čaklar─▒n da yer alaca─č─▒ yeni yol çal─▒┼čmas─▒n─▒ ba┼člataca─č─▒z. Çal─▒┼čmalar kapsam─▒nda ya─čmur sular─▒n─▒n toplanmas─▒ amac─▒yla da yol kenarlar─▒na kenar hendekleri in┼ča edilecek.”