Şehit Gazi Eğitim Sendikası Üyeleri düzenlenen programda bir araya geldi. Şehit Gazi Eğitim Sendikası Genel Başkanı Tayyip Dalgın, öğretmenlik meslek kanununun daha kapsamlı ve bütüncül olması gerektiğini söyledi

Şehit Gazi Sen Eğitim Gazi, Gazi ve Şehit Yakınları ile Vatansever Kamu Görevlileri Sendikası tarafından yemek programı düzenlendi. 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla gerçekleştirilen programa, Sendika Genel Başkanı Tayyip Dalgın ve üyeler katıldı.

 

 

Öğretmenler Gününü kutlayan Şehit Gazi Eğitim Sendikası Genel Başkanı Tayyip Dalgın, öğretmenlik meslek kanununa karşı olmadıklarını belirterek: “bizler Şehit Gazi Eğitim Sendikası olarak öğretmenlik meslek kanununun tamamına karşı değiliz, ancak öğretmenlik meslek kanunu daha kapsamlı ve bütüncül olmalıydı. Ataması yapılmayan öğretmenler, özel sektörde çalışanlar ve öğretmenler göz ardı edilmemeliydi. Kariyer basamakları sınavla değil sadece kıdem esas alınarak düzenlenmeliydi. Biz sınava karşı değildik, bir çok sendika başkanları bizi sınava karşı olmamızı hedef göstermiş ve farklı alanlarda bizleri, kendilerine veya başka alanlarda karşı olduğumuzu dünde bugünde dile getirdik.” Dedi.

Başkan Dalgın, uzman öğretmenlik konusuna da değinerek, her öğretmenin kendi branşına göre sınava tabi tutulması gerektiğini vurguladı.