• Dolar
  5.8354
 • Euro
  6.5587
 • G. Altın
  239.91
 • T. Altın
  1607.7

Kuruluş amacı tarımın finansmanı olan ve 65 yıldır üretenin yanında yer alan Şekerbank, Elazığ Ziraat Odası ile protokol imzaladı. Banka imzalanan protokol kapsamında, bölge üreticilerinin nakit ihtiyaçlarını uygun faiz oranlarıyla karşılıyor ve kredi geri ödemelerini yılda bir hasat zamanında yapmalarına imkân sağlıyor.

HABER / GÖRÜNTÜ: MUSTAFA UC

Şekerbank Elazığ. Şubesi, Elazığ Ziraat Odası ile protokol imzaladı. Bölge üreticilerinin nakit ihtiyaçlarının karşılanmasının hedeflendiği protokol, Şekerbank Elazığ Şube Müdürü Yunus Emre Karabağ ve Elazığ Ziraat Odası Başkan Yardımcısı Dursun Sözlü arasında imzalandı. 

06 Kasım’da imzalanan protokol ile Şekerbank, bölgedeki üreticilerin finansman ihtiyaçlarını hasat zamanı geri ödeme imkanı ve avantajlı faiz oranlarıyla karşılayacak. 

Yunus Emre Karabağ: “Tarım sektörüne ve çiftçilerimize destek olmaya devam edeceğiz”
Şekerbank Elazığ Şube Müdürü Yunus Emre Karabağ protokolün imza töreninde yaptığı konuşmada, Elazığ’lı üreticilere banka olarak daha fazla destek olmaktan dolayı memnuniyet duyduklarını dile getirerek; “Şekerbank’ın üreteni destekleme misyonu doğrultusunda imzaladığımız protokol ile Elazığ’lı üreticilerimize finansman sağlıyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana uzman kimliğimiz ile tarım sektörüne ve çiftçilerimize her zaman destek olduk ve olmaya devam edeceğiz” dedi. 

Dursun Sözlü: “Üretime yapılan destek ekonomiye ivme kazandıracaktır "
Elazığ Ziraat Odası Başkan Yardımcısı Dursun Sözlü’de üreticilerimize yapılacak her türlü desteğin, ülke ekonomisine ivme kazandıracağını, ekonominin canlanmasına ve istihdama katkı olarak geri döneceğini söyledi. Sözlü, “Üretim, ülkelerin refah düzeyinin artması ve kalkınmasının en büyük itici gücüdür” dedi.