24 Ocak 2020 Tarihinde Meydana Gelen Depremde Ağır Hasar Alan ve Yıkım İşlemleri Tamamlanan Sütlüce Köyünde Bulunan Şafak Camii’nin Temeli Düzenlenen Törenle Atıldı.

24 Ocak'ta yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremde Sütlüce köyünde yıkılan şafak caminin yerine yeni bir cami inşa edilecek. Yıkım ve hafriyat işlemlerinin tamamlanmasının ardından camii için temel atma töreni gerçekleştirildi. Temel atma törenine, İl Müftüsü Selami Aydın,  Sütlüce Köyü Muhtarı Ali Kaya, Şafak Camii Dernek Başkanı Alaattin Öbek ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Köylülere ve caminin yerini bağışlayan hayırsevere teşekkür eden İl Müftüsü Selami Aydın; “Buradaki kardeşlerimizden Allah razı olsun. Herkes el birliğiyle bu camiye bizde destek vereceğiz ve bu camiyi yapacağız. Bugün geldik burada hem bir dua edelim hem de Allah’a niyazda bulunalım rabbim kolaylık versin diye.”dedi.

İnşa edilecek olan camiinin özelliklerinden bahseden Sütlüce Köyü Muhtarı Ali Kaya’da; “Camimiz 150 metrekare ve 2 katlı olacak. Alt katında abdesthane olacak. Yaklaşık 100 kişi namaz kılabilecek. Yaklaşık 1 yılda tamamlanmasını planlıyoruz.” dedi.

Şafak Camii Dernek Başkanı Alaattin Öbek’te Camii için hayırseverlerin desteklerini beklediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Selami Aydının duasıyla ilk harç döküldü.

 

 

İl Müftüsü Selami Aydın daha sonra Muratçık köyünde yapımı devam eden başka bir caminin inşaatını da inceleyerek; “depremde bu camimiz hasar görmüştü ve bu caminin yerini de hayır sahibi bir kardeşimiz bağışladı. Camimizin temelini attık inşası devam ediyor. Bugün çalışmalar ne durumda diye görmeye ve dernek başkanımızla istişare etmeye geldim”dedi.