• Dolar
  5.3647
 • Euro
  6.0674
 • G. Altın
  213.74
 • T. Altın
  1448.4

Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcıları belli olduCumhurbaşkanlığı Danışmanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına atama kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı. Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcıları Mehmet Hadi Tunç, Akif Özkaldı ve Mustafa Aksu oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan atama kararları ile 2018/5 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, 9 Ağustos 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Sümeyra Merve Kılıç ile Elif Esen, Cumhurbaşkanlığı Danışmanlıklarına atandılar.

Atama kararları ile Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nda, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile kaldırılan Müsteşar ve müsteşar yardımcıları yerine görev yapacak Bakan Yardımcıları da belli oldu.

Cumhurbaşkanı Kararı ile Tarım ve Orman Bakanlığı’nda eski Müsteşar Mehmet Hadi Tunç ile Akif Özkaldı ve Mustafa Aksu, Bakan Yardımcısı olarak atandılar.
 

BAŞKAN YANILMAZ’DAN KUTLAMA

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atanan Mehmet Hadi Tunç’u tebrik ederek yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Daha önce Tarım Bakanlığı Müsteşarı olan Tunç’un başarılarıyla adından söz ettirdiğini ifade eden Başkan Yanılmaz, Elazığlı bürokratların çalışmalarıyla göz doldurduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 8 Ağustos itibariyle Tunç’un yeni görevine atandığını belirten Başkan Yanılmaz, Elazığ’ın tarım ve hayvancılıkta iyi bir konumda olduğunu ifade ederek, yeni dönemde yatırımların daha çok artacağını söyledi.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atanan Mehmet Hadi Tunç’a yeni görevinde başarılar dileyerek, şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temennisinde bulundu.