Kurgusal bir evrende zamanda yolculuğu mümkün kılan GoArt Metaverse, 200 bin kişinin katıldığı yarışmalarda “Turizm Teknolojileri Kategorisinde” üçüncülüğe ulaştı. Geleceğin teknolojisi olan ve zamanda yolculuğu mümkün kılan GoArt Metaverse, başarılarını bu yıl aldığı üçüncülükle bir kez daha perçinlemiş oldu.

Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'e bu yıl da GoArt Metaverse damga vurdu. TEKNOFEST Teknoloji yarışmaları kapsamında 200 bin kişinin mücadele ettiği yarışmalarda Turizm Teknolojileri kategorisine katılan GoArt Metaverse, üçüncü oldu.

 

 

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen ve bir hafta süren TEKNOFEST 2021'de Roof Stacks’in sunduğu iddialı ürünlerden biri olan Goart Metaverse, bir yandan havalimanını dolduran yüz binlerce ziyaretçinin beğenisini toplarken, diğer yandan Turizm Teknolojileri Yarışmasına katıldı.

 

 

Dünyada AR tabanlı olarak çalışan ilk Metaverse, yarışmalarda jürinin de beğenisini toplayarak önemli bir başarı elde etti ve üçüncülüğe ulaşarak TEKNOFEST 2021'e damga vurdu.

TEKNOFEST ödül töreninde Roof Stacks firması adına GoArt Metaverse’un üçüncülük ödülünü Sena ve Şüheda Soylu kardeşler aldı.

 

 

Roof Stacks CEO’su Burak Soylu yaptığı değerlendirmede, GoArt Metaverse ile kullanıcının mobil cihazından başka hiçbir ekstra donanıma ihtiyaç duymaksızın fiziksel evren ile Metaverse arasında boyut değiştirerek içinde bulunduğu lokasyondaki nesnelerin, insanların, şehirlerin geçmiş zamandaki dijital ikizleri ile zamanda yolculuk yapabilme imkanına sahip olduğunu, zaman kapısından geçen kullanıcıların sanal rehber Evliya Çelebi eşliğinde kültürel miras alanlarının tarihine tanıklık edebildiğini belirterek, elde edilen üçüncülükten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi.