Elazığ Valisi Ömer Toraman, bakım onarım çalışmaları tamamlanan ve 29 Kasım tarihinde yeniden havayolu trafiğine açılacak olan Elazığ Havalimanı’nda incelemelerde bulundu.

15 Ekim tarihinde bakım, onarım çalışmaları nedeniyle uçuşlara kapatılan Elazığ Havalimanı’nda çalışmalar tamamlanmış ve 29 Kasım tarihinden itibaren uçuşların, yeniden başlayacağı belirtilmişti.

Elazığ Havalimanı’nda paralel pist ve müteferrik işler, yeni yapılan pist ile taksi yolları tamamlanarak, mevcut piste bağlantıları gerçekleştirilmiş,  pist şeritleri tesviye edilmişti.

​​​​​​​

28 Kasım Pazar saat 23.55’te Ankara Esenboğa Havalimanından kalkacak uçağın 29 Kasım Pazartesi saat 01.00’de Elazığ’a iniş yapmasıyla hava yolu trafiğine yeniden açılacak olan Elazığ Havalimanı’nda Elazığ Valisi Ömer Toraman incelemelerde bulundu.

Vali Toraman, Havalimanı Müdürü Zeynel Abidin Görür'den bilgi aldı.

Elazığ Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Valimiz Sayın Dr. Ömer Toraman, bakım ve onarım çalışmalarının tamamlanması ile birlikte 29.11.2021 tarihinde uçuşların başlayacağı Havalimanı'nda incelemelerde bulunarak, Havalimanı Müdürü Zeynel Abidin Görür'den bilgi aldı.” denildi.