• Dolar
  6.118
 • Euro
  6.6396
 • G. Altın
  326.80
 • T. Altın
  2253.3

Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bedri Özer Kanal 23 ekranlarında yayınlanan Gündem Özel programının konuğu oldu.

 

Turgut Özal Üniversitesi’ne atanan Prof. Dr. Ahmet Bedri Özer Kanal 23’de yayınlanan Gündem Özel programının konuğu oldu. Program öncesi Özer, mikrofonlarımıza açıklamalarda bulundu.

Özer açıklamasında,

“5 Ağustos itibariyle Malatya’da yeni kurulan, ikinci devlet üniversitesi olan Turgut Özal Üniversitesi’ne Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Kurucu Dekanı olarak atandım aynı zamanda rektörümüzün özel talebiyle, Rektör Yardımcılığı görevini de kabullendim. Tabii kadromuz yine Fırat Üniversitesi’nden bir yıllığına, komşu şehre elimizden geldiğince destek olmaya gittik. Bir yıl sonra Fırat Üniversitesi’ndeki görevimize geri döneceğiz inşallah” diye konuştu.

Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin himayesine ihtiyaçları olduğunu söyleyen Özer,

“Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, 1967 yılından beri bölgeye hizmet eden büyük bir fakülte. Biz buradaki sinerjiyi, yapıyı Malatya’ya da taşıyarak, aynı büyüklükte, aynı güzellikte bir mühendislik fakültesi kurmayı planlıyoruz” dedi.  

Haber: Neriman Akbaş