Elâzığ’da 1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası dolayısı ile Türk Müziği Konseri düzenlendi. Etkinlikler hafta boyunca devam edecek.

Elazığ’da 1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası Dolayısı ile Türk Müziği Konseri Düzenlendi. Nurettin Ardıçoğlu Konferans Salonunda Düzenlenen Konserin koro Şefi Kaan Doğan Oldu.

 

 

Konsere İl Yöneticilerinin Temsilcileri, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Başkanları’nın yanı sıra yoğun bir katılım oldu. Elazığ Valiliği, Milli Eğitim Müdürlüğü, Elazığ Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliğinde yapılan Programda Hayat Boyu Öğrenmenin önemi Meslek edinmenin önemi üzerinde duruluyor. Bu kapsamda Yıl Boyunca yapılan çalışmalar da Hafta boyunca çeşitli etkinliklerde sergilenecek.

 

 

Elazığ Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Tabar, konserde Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Harput Musikisinden eserlerin dinleneceğini söyledi. Tabar, “Bugün Nurettin Ardıçoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki müzik kurslarında yapılan çalışmalardan oluşan Türk müziği konseri vereceğiz. Türk Halk, Türk Sanat ve Harput Musikimizden esintiler sergilenecek” dedi.

TABAR: “VATANDAŞLARIMIZI ETKİNLİKLERE KATILMAYA DAVET EDİYORUM”

Etkinliklerin devam edeceğini söyleyen Tabar Vatandaşları düzenlenecek olan etkinliklere davet etti. Tabar, “Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi’nde yılsonu karma büyük sergimizi açacağız hafta boyunca da çeşitli paneller, söyleşiler, sergiler, etkinliklerle hayat boyu öğrenme haftası etkinliklerine devam edeceğiz. Tüm vatandaşlarımızı etkinliklere katılmaya davet ediyorum” dedi.

 

 

YİĞİT: “HALK EĞİTİM MERKEZLERİMİZ BÜTÜN HALKIMIZA AÇIK”

Elazığ İl Mili Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, Halk Eğitim merkezinin yıl içerisinde yaptığı çalışmalar ile ilgili bilgi verirken,  Halk Eğitim Merkezlerimiz Bütün vatandaşlarımıza açık dedi. Yiğit, “Halk Eğitim Merkezlerimiz 3 bin 700 farklı alanda eğitim vermekte ve hizmet etmektedir. Müzik bölümünde kurs alan öğrencilerimizin yapmış oldukları konser kapsamında bu etkinliği düzenliyoruz. Halk Eğitim Merkezlerimiz bütün halkımıza açık. Dil öğrenmek isteyen, bir meslek kazanmak isteyen, kendisini herhangi bir alanda geliştirmek isteyen, bir hobisini geliştirmek isteyen bütün hemşehrilerimizi biz Halk Eğitim Merkezlerimize bekliyoruz” dedi.

 

 

Hayat Boyu Öğrenme Haftası dolayısı ile ayrıca Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi’nde şenlik düzenlendi.  Programa Elazığ Valisi Ömer Toraman ve Eşi Neşe Toraman da katıldı.

 

 

Vali Ömer Toraman açılışın ardından alanda inceleme yaparak çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.