Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi’nin temelinin kısa sürede yapılacağını duyurdu. Aktaş'ın açıklamasının ardından yeni yapılacak merkezin proje dosyası açıklandı.

16 Ocak’ta yayınlanan Resmi Gazete’de 2021 yılı yatırım programına dahil edilen Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi binası yapımına kısa sürede başlanacak.

Kurban Bayramı’nın ikinci gününde Elazığ’da bayramlaşma programına katılan Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi binası yapımı ile ilgili yaptığı açıklamada, Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi binasının temelinin kısa sürede atılacağını duyurdu.

 

 

SELÇUKLU VE HARPUT MİMARİSİNE UYGUN PROJE HAZIRLANDI

Aktaş yaptığı açıklamada; "Ocak ayında açıklanan 2021 Devlet yatırım planına girdi devam eden süreçte arkadaşlarımız proje hazırlıklarını başlayarak işi projelendirdiler ve tamamladılar. Proje Elazığ Valiliği’ne ihale talimatı ile gönderildi Allah nasip ederse bir iki aylık süreçte ihalesi tamamlanarak ilk kazma vurulacak. Çok güzel bir proje oldu hem Selçuklu hem de Harput mimarisine uygun bir proje yapıldı" Dedi.

 

İşte yeni yapılacak olan Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi binasın projesi;