• Dolar
  5.3647
 • Euro
  6.0674
 • G. Altın
  213.74
 • T. Altın
  1448.4

2018 YKS’de İlk 5000’e Giren Cemil Meriç Fen Lisesi Öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk’ü ziyaret etti.

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) açıklanmasından sonra Elazığ 1.’si ve Türkiye 166.’sı olan Umut Yıldırım ile Türkiye genelinde ilk 5000’e giren Cemil Meriç Fen Lisesi’nin başarılı öğrencileri okul müdürü Erdal Aydın ve Fizik öğretmeni Hüseyin Oğuz ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk’ü ziyaret etti.

Başarılı öğrencileri kabul eden Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk öğrencileri tek tek kutlayarak üniversite öğrenimlerinde başarılar diledi.

Öğrencilerin başarısının kendilerini oldukça mutlu ettiğini ifade eden Müdür Gürtürk; “Bu yıl yapılan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda başarılı sonuçlar elde eden 10 öğrencimizi okul müdürü ve öğretmenleri ile birlikte ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Öğrencilerimizin hepsi pırıl pırıl zekaya sahip, geleceğe emin adımlarla yürüyen öğrenciler. Başarılarından dolayı hem öğrencilerimizi hem de öğrencilerimizi yetiştiren öğretmen ve idarecilerimizi kutluyorum” dedi.

Öğrencilerin geleceğe ve üniversite tercihlerine dair fikirlerini de alan Müdür Gürtürk, daha sonra Elazığ Her Yerde Okuyor Projesi kapsamında tüm öğrencilere kitap armağan etti.