• Dolar
  5.3528
 • Euro
  6.0898
 • G. Altın
  214.77
 • T. Altın
  1451.5

BİR SÜREDİR ADALET BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCILIĞI GÖREVİNİ YÜRÜTEN ELAZIĞLI HEMŞEHRİMİZ SELAHATTİN MENTEŞ, RESMİ GAZETEDE YAYIMLANAN CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİNDE ADALET BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCISI OLDU.

Adalet, Gençlik ve Spor, Kültür ve Turizm, Sağlık ile Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılıklarına ilişkin atama kararları Resmi Gazete ’de yayımlandı.

Bugünkü sayıda yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararlarına göre, Adalet Bakanlığı Bakan yardımcılıklarına Cengiz Öner, Hilmi Bilgin, Selahaddin Menteş, Yıldız Seferinoğlu atandı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan yardımcılıklarına Hamza Yerlikaya ile Sinan Aksu getirildi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan yardımcılıklarına Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Nadir Alpaslan ile Ömer Arısoy’un atanması gerçekleştirildi.
Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven’in olurken,
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına getirilen isimler ise Enver İskurt, Dr. Ömer Fatih Sayan, Selim Dursun oldu.
 

MENTEŞ,ADALET BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCISI OLARAK ATANDI

Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapan Elazığlı hemşehrimiz Selahattin Menteş, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atandı.

Selahattin Menteş 3 ekim 1970 tarihinde Malatya’ da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini sırasıyla Sivrice İlköğretim okulu, Sivrice Ortaokulu ve Sivrice Lisesinde tamamladı.

1988 Yılında Ankara üniversitesi hukuk fakültesine girdi. 1994 yılında mezun oldu.

1995 yılı Eylül ayında Elazığ Adli Yargı Hâkim adayı olarak kamu görevine başladı. stajını bitirdikten sonra 1998 yılında Denizli buldan hâkimi olarak atandı. Buldan da ki görevinden sonra Eskişehir-Han, Adıyaman-gölbaşı hâkimi olarak  görev yaptı. bu görevleri sırasında kadastro mahkemesi, sulh hukuk mahkemesi, asliye ceza mahkemelerinde çalıştı.

2006 Yılında Diyarbakır’da CMK 250 maddeyle yetkili ağır ceza mahkemesinde üye hâkim olarak görev yaptı.

2010 Yılında Diyarbakır 1. Ağır Ceza Mahkemesi başkanlığı ve adli yargı adalet komisyonu başkanlığı görevlerini 2012 haziran ayına kadar yürüttü.

2012 Yaz kararnamesi ile adana 4. Ağır Ceza mahkemesi başkanlığına atandı.

2013 Yılında mazeret kararnamesi ile Ankara Adliyesi’ne atandı.

2014 Şubat ayı itibari ile Müsteşar Yardımcısı olarak atanmıştır.

Son olarak 16 mayıs 2017 tarihinde olağanüstü hal işlemleri inceleme komisyonu başkanlığına  ardından ise,18 ekim 2017 tarihinde ise adalet bakanlığı Müsteşarlığı’na atandı.

Menteş son çıkan ve resmi gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Adalet Bakan Yardımcısı olarak atandı.

Menteş evli ve iki çocuk babasıdır