Elazığ’da yapımı süren 4 okul ve 1 çok amaçlı spor salonu 2022 yılında tamamlanarak eğitim öğretime açılacak.

Elazığ’da hayırseverler tarafından yapımı başlatılan 68 derslikli 4 okul ve 1 çok amaçlı spor salonunda çalışmalar devam ediyor. Yapılan çalışmalar neticesinde 4 okul ve 1 çok amaçlı spor salonu 2022 yılı içerisinde tamamlanıp eğitim öğretime hazır hâle getirilecek.

Elazığ Valiliği tarafından yapımı süren okullar ile ilgili yapılan açıklamada , “Hayırseverlerimiz tarafından yapımı devam eden 4 okulumuz ve 1 çok amaçlı salonumuz 2022 yılı içerisinde tamamlanıp yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirilecektir.

Deprem sonrası hayırseverlerimiz tarafından il merkezinde; 12 derslikli Saniye- Yusuf Soylu Anaokulu (Bilet Dükkanı Turizm A.Ş-Burak Soylu), 24 derslikli Elazığ Ortaokulu (Final Yayıncılık İbrahim Taşel),  24 derslikli Elazığ Lisesi (Kuveyt Türk Katılım Bankası), 8 derslikli Etminik İlkokulu (Ankara Güven Hastanesi a. Nükhet Küçükel Ezberci) ve Hidir Sever Anadolu Lisesi Çok Amaçlı Salon (AHİ Prefabrik- Roof Çelik ) olmak üzere toplam 68 derslikli 4 okul ile 1 çok amaçlı salon ilimize kazandırılacaktır.

Okullarımız 2022 yılı içerisinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlayacaktır. Hayır sahibi tüm paydaşlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” ifadeleri yer aldı.