24 Haziran seçimleri sonras覺 AK Parti’den meclise giren 22 ya覺ndaki Rümeysa Kadak en genç vekil olarak kay覺tlara geçti. Kadak, “Liderler bence bugün bak覺ld覺覺nda Cumhurbakan覺m覺z gibi gençleri doru okuyam覺yorlar. Gençleri en iyi gençler anlar, önce finalime girdim, sonra esnaf ziyareti yapt覺m” dedi.
24 Haziran Cumhurbakanl覺覺 ve milletvekili seçimlerinin sonuçlar覺 resmi olmayan sonuçlara göre belli oldu. Bu sonuçlara göre 2017 Referandumu’nda seçilme ya覺n覺n 25’ten 18’e düürülmesinin ard覺ndan partilerin listelerinde yer alan birçok genç aday aras覺ndan 22 ya覺ndaki Rümeysa Kadak AK Parti 襤stanbul 3’üncü bölge 10’uncu s覺radan seçilerek Meclis’e girdi. En genç vekil olan Kadak, milletvekili seçilmesinin ard覺ndan 襤hlas Haber Ajans覺’na konutu. Merkez Karar ve Yönetim Kurulunun (MKYK) da en genç üyesi olan Kadak, geçtiimiz hafta Marmara Üniversitesi 襤ngilizce Öretmenlii bölümünden mezun olduunu ifade etti. Kadak, seçim sürecinin final dönemine denk geldii için çok youn bir süreç geçirdiini belirtti. Kadak, sorumluluunun büyük olduunu ifade ederken, adayl覺覺 sürecinde farkl覺 siyasi partilere mensup gençlerin bile kendisini desteklemesini çok önemli olduunu dile getirdi.
“ Gençlerin art覺k daha aktif olmas覺n覺 istiyorum”
Siyasi parti liderlerinin gençlerin önünü açma konusunda AK Parti’yi örnek almas覺 gerektiini belirten AK Parti 3’üncü bölgeden meclise giren 22 ya覺ndaki 襤stanbul Milletvekili Rümeysa Kadak, “ Benim 2 temel derdim var. Birincisi eitim kendimde 襤ngilizce öretmenlii mezunuyum geçtiimiz hafta mezun oldum. Eitim alan覺nda çal覺mak istiyorum örencilerin kendilerini çok yönlü yetitirebilecekleri entelektüel faaliyetlere ulamas覺, bu faaliyetlerin younlamas覺 yayg覺nlamas覺 noktas覺nda çal覺mak istiyorum. 襤kinci alanda gençlik alan覺 dertlendiim, gençlerin art覺k daha aktif olmas覺n覺 istiyorum. Gençler bugün konferansa giden konumda ben konferans覺 veren olmalar覺n覺 istiyorum” dedi.
“Liderler Cumhurbakan覺m覺z gibi gençleri doru okuyam覺yorlar”
Farkl覺 partileri destekleyen vatandalardan da büyük destek gördüünü ifade eden 襤stanbul Milletvekili Kadak, “Ben bu süreçte inan覺lmaz olumlu tepkiler ald覺m. Seçim sürecinde de finallere denk geldi. Okula gitmem, ders çal覺mam gerekti. Esnaf ziyareti yapmadan önce telefonumu kontrol ederdim son anda notlara bakay覺m diye seçim süreci çok youn geçti biizm için. Aday tan覺t覺m toplant覺s覺ndan önce finalime çal覺t覺m, sonra toplant覺ya kat覺ld覺m. Sonra finale geçtim hemen seçimde sahaya ç覺kt覺k o gün çok ilginç gelmiti. Bundan birkaç ay önce referandum döneminde “Gençlerden bir ey olmaz, gençlerden vekil olamaz” diyen liderler bence bugün bak覺ld覺覺nda Cumhurbakan覺m覺z gibi gençleri doru okuyam覺yorlar. Bence u önemli bugün bakt覺覺n覺zda gençleri en iyi gençler anlar. Neden çünkü biz sadece gençlerin problemlerini bilmiyoruz, o problemleri bizzat ya覺yoruz. Çok büyük bir sorumluluk bu güvenin, teveccühün hakk覺n覺 veririz inallah. Herkes 1 çal覺覺yorsa bizim 10 çal覺mam覺z laz覺m” diye konutu.
“Önce finalime girdim, sonra esnaf ziyareti yapt覺m”
Meclis’in en yal覺 ismi 79 ya覺ndaki CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal aras覺nda 57 ya fark olduunun hat覺rlat覺lmas覺 üzerine Kadak, “ Ya fark覺 çok büyük, eitim hayat覺m bitmedi, her zaman devam edecek. Lisans hayat覺m bitti, belki tekrar okurum onu da bilmiyorum. Önce finalime girdim, sonra esnaf ziyareti yapt覺m. Hangi partiden olursa olsun genç arkadalar覺m覺z inan覺lmaz güzel destek mesajlar覺 gönderdiler. Bizim amac覺m覺z bundan sonra daha çok çal覺mak” dedi.