• Dolar
  5.6913
 • Euro
  6.3238
 • G. Altın
  272.15
 • T. Altın
  1843.9

Türk balıkçılar, uluslararası karasularda kalkan avı yaptığı sırada Romanya Sahil Güvenlik ekiplerinin saldırısına uğradı. Kameraya yansıyan saldırıda, 8 balıkçıdan 3'ü yaralandı.

Türk balıkçılar, uluslararası karasularda kalkan avı yaptığı sırada Romanya Sahil Güvenlik ekiplerinin saldırısına uğradı. Gerçekleşen saldırıda, 8 balıkçıdan 3'ü yaralandı.

Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Saim Tandoğan, Ordulu balıkçıların uluslararası karasularda kalkan avı yaptığı sırada Romanya Sahil Güvenlik ekipleri ile sıkıntı yaşadığını açıkladı. Tandoğan, 8 balıkçıdan 3'ünün yaralandığını duyurdu.

Mustafa Saim Tandoğan, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, kalkan avı için Perşembe ilçesinden giden balıkçıların Romanya Sahil Güvenlik ekiplerinin müdahalesi sonucu kayıklarının batırıldığını ifade etti.

 

"CAN KAYBI YOK, 3 BALIKÇIMIZ YARALANDI"

Yaşanan olayda can kaybının olmaması olduğunu kaydeden Tandoğan, "3 balıkçımız yaralandı. Şu anda onların tedavileri Köstence'deki hastanede sürüyor. Geriye kalan 5 kişinin durumu iyi. Olayda sadece mal kaybı ve yaralı var. İnşallah bir daha olmaz." dedi.

 

BAKANLIK DEVREYE GİRDİ

Olayın ardından Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ile AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu'nun devreye girdiğini ve konuyla ilgilendiğini aktaran Tandoğan, "Kendileri ile görüşmelerimizi yaptık. Onları getirmeye çalışıyoruz. Başkonsolosluğumuz da gerekli işlemleri yaptı." diye konuştu.

 

"AİLELER MERAK ETMESİN, HERKESİN DURUMU İYİ"

Yaralı balıkçılara geçmiş olsun dileklerini ileten Tandoğdu, "Ailelerinin de merakla beklediklerini biliyoruz. Biz kendilerine elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık. Merak etmesinler, herkesin durumu iyi." ifadelerini kullandı.

 

AV İÇİN BÖLGEDEYDİLER

Tandoğdu, kalkan avcılığının açık sularda yapıldığı bilgisini de vererek, Ordulu balıkçıların da bu av için o bölgede bulunduğunu sözlerine ekledi.