Araştırmacı Yazar Aygün Çam’ın “Orta Asya’dan Elazığ’a Uzanan Halk İnanışları” isimli kitabı çıktı

Araştırmacı Yazar Aygün Çam’ın Elazığ’ın Türk kimliğinin ve kültürünün kronolojik ve coğrafi olarak ne derece maziye dayandığını örnekler anlatan “Orta Asya’dan Elazığ’a Uzanan Halk İnanışları” isimli kitabı çıktı.

Yedinci kitabını çıkarmış olmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Yazar Aygün Çam, Elazığ’daki otuz farklı inanışı derleyerek Orta Asya ile ilişkilerini incelediklerini ifade etti. Çam, “Bugün itibariyle 7. Kitabımız olan Orta Asya’dan Elazığ’a Uzanan Halk İnanışları adlı eserimiz artık yayınlandı. Elazığ adına güzel bir çalışma gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Kitabımızda Elazığ’a ait halk inancında yer alan 30 farklı başlıktaki temel inançlara derleyerek yer vermiş olduk. Bu inanışlarında araştırma ve çalışmalarının gerçekleştirilmesinden sonraki süreçte Orta Asya’daki Türk toplumlarıyla bağlantılı olduklarını tespit etmiş olduk” dedi.

 

 

Aygün Çam, 9 Şubat Cuma günü bir alışveriş merkezinde imza günü düzenleyeceklerini söyleyerek önümüzdeki birkaç yıl kitabın içeriğini öğrencilere ve vatandaşlara çeşitli seminerler yoluyla anlatmayı hedeflediklerini belirtti. Çam, “Şubat ayının 9’unda Elysium AVM’de bir imza günü gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 1-2 yıl bu kitap üzerinde bunu hem öğrencilerimize hem ilimizdeki halkımıza anlatma gayreti ve çabasında olacağız. Çünkü kodlarımızın yaşamış olduğumuz günlük hayatımızdaki kültürel kodlarımızın nereye temas ettiğini, nereyle bağlantılı olduğunu anlamak adına bu kitabımızla ilgili çalışmalarımızı önümüzdeki birkaç yıl içinde sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.