• Dolar
  7.2807
 • Euro
  8.5877
 • G. Altın
  454.03
 • T. Altın
  3078.0

Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Adıyaman Gölbaşı ilçesinde, “Muharrem Ayı İlahileri” konseri düzenledi.

Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu konserlerine devam ediyor. Koro bu kez Adıyaman Gölbaşı ilçesinde, “Muharrem Ayı İlahileri” konseri düzenledi. Düzenlenen konsere Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut Gölbaşı, Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım ilçe belediye başkanları, siyasi partilerin başkanları ve protokol üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Gölbaşı Belediyesi’nin daveti üzerine burada konser verdiklerini söyleyen Koro Müdürü Olcay Burhan,

“Koro şefimiz Kenan Çımtay yönetiminde Muharrem ayı ilahilerinden oluşan bir repertuarla izleyicilerin karşısına çıktık. Konser halkın yoğun ilgi ve katılımıyla gerçekleşti. İzleyicilerin büyük beğenisini topladı. Muharrem ayı dolayısıyla bizler de tüm halkımızın Hicri yeni yılını kutluyor, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyoruz. Ayrıca bu ayda şehit edilen Peygamber Efendimizin Ciğerparem dediği Torunu Hz Hüseyin ve Ehlibeytinin şehit edilmesinden dolay onları ve tüm şühedayı rahmetle anıyoruz. Sözlerimizi tamamlarken Elâzığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosunun 20 Eylül’de Nurettin Ardıçoglu Kültür Merkezindeki sezon acili konserine tüm musikişinas hemşerilerimizi davet ediyor, saygılarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

Program sonunda Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Şefi Kenan Çımtay’a plaket ve çiçek takdim etti.

Haber: Neriman Akbaş