Hacettepe Üniversitesi tarafından Elazığlı Prof. Dr. Hasan Tahsin Fendoğlu onuruna kitap çıkarıldı. Kitabın ekim ayında düzenlenen programla takdimi yapılacak.

Hacettepe Üniversitesi tarafından Elazığlı Prof. Dr. Hasan Tahsin Fendoğlu onuruna bir kitap yayınlandı.

Çıkarılan Kitap Ankara’da Yetkin Yayınevi tarafından yayınlandı.

Kitaba Toplam 46 akademisyen yazar, 33 akademisyen hakem olarak katkıda bulundu.

1274 sayfalık Armağan’ın önsözü Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran tarafından kaleme alındı.

 

 

Gelecek nesillerin gelişimine daha iyi katkı sunmak amacıyla çalıştıklarını söyleyen Prof. Dr. Hasan Tahsin Fendoğlu, faydalı bir eserin ortaya çıkarıldığını dile getirdi. Fendoğlu, “Bilim adamlarına verilecek en değerli armağan kitaptır anlayışıyla yola çıkılmış ve buna göre de kitap, bilgi yani bilginin yayılması bizden sonraki nesillere daha iyi bir bilgiyi nasıl daha iyi aktarabiliriz dünyanın gelişimine, refahına daha iyi nasıl katkı sunabiliriz bütün hedefimiz anlayışımız da bu. Büyük titiz bir çalışma ve ciddi bir çalışma, zaman alan bir çalışma. Biran öncede çıktı. Aslında çok yazı varda yazıların bir kısmını dahil etmediler hakem incelemesinden geçmeyenler olmadı biraz daha kalsak 2. Cilt olacaktı ama biran önce de biz çıkarmak istedik dolayısıyla böyle bir eser bilim alemine sunulmuş oldu” dedi.

Prof. Dr. Hasan Tahsin Fendoğlu’na Armağan ismiyle çıkarılan kitabın Ekim ayında düzenlenen program ile takdimi yapılacak.