• Dolar
  7.3213
 • Euro
  8.6163
 • G. Altın
  456.52
 • T. Altın
  3090.0

Bu yıl 14-15 Eylül’de ikincisi düzenlenecek olan Geleneksel Salçalı Köfte Festivali’nde Manuş Baba ve Oğuz Aksaç sahne alacak.

Elazığ’ın meşhur lezzetlerinden Salçalı Köftenin tanıtımı amacıyla gerçekleştirilen Geleneksel Salçalı Köfte Festivali’nde bu yıl Manuş Baba ve Oğuz Aksaç sahne alacak. Festivalde konserlerin yanı sıra, tiyatro gösterileri ve yarışmalar olacak.

 

 

Elazığ Lokantacılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Zülfü Tarhan, Elazığ’ın meşhur lezzeti Salçalı Köfteyi tüm Türkiye’ye hak ettiği gibi tanıtacaklarını söyleyerek, tüm Elazığlıları festivale davet etti.

 

 

TARHAN: “YOĞUN KATILIM BEKLİYORUZ”

Tarhan, “2. Geleneksel Salçalı Köfte Festivali için hazırlıklarımız devam ediyor.14- 15 tarihlerinde Vilayet Meydanında gerçekleştireceğiz. Festivalimizde konser verecek sanatçılarımız belli oldu. İki ulusal sanatçımızın sahne alacağı 2. Geleneksel Salçalı Köfte Festivali’nde Manuş Baba ve Oğuz Aksaç vatandaşlarımıza birbirinden güzel eserlerini seslendirecek. Ayrıca festivalimizde tiyatro gösterileri, yarışmalar, sunum ve ikramlarımız olacak. Festivalle, Salçalı Köftemizin tanıtımın yanı sıra Elazığ’ımızın tanıtımı içinde çok önemli olacak. 14- 15 tarihlerinde Vilayet Meydanında gerçekleştireceğiz 2. Geleneksel Salçalı Köfte Festivaline çok yoğun katılımın olacağını tahmin ediyoruz. Ben buradan vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum. Festivalimizi daha iyi takip etmeleri için festival başladığı saatte Vilayet Meydanında olsunlar. Odamız tarafından düzenlenecek olan Salçalı Köfte Festivaline katkı sağlayan Elazığ Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’a, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na, Elazığ Ticaret Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan’a, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ’a, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem’e ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.