Prof. Dr. İnanç Özgen’in yeni kitabı “Affetmek” isimli yeni kitabı okuyucu ile buluştu.

Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İnanç Özgen’in kaleme aldığı “Affetmek” isimli kitabı okuyucu ile buluştu. Kitapta 9 ayrı hikaye yer alıyor.

Kitap ismini içerisinde yer alan hikayelerden biri olan Affetmek başlıklı hikayeden alıyor. Prof. Dr. İnanç Özgen kitabın içeriği ile ilgili bilgi verdi. Özgen, “Bu kitabın ismini içinde geçen bir hikayeden aldım affetmek hikayesi. Bu hikaye kahramanlık öykümüzün yazıldığı Çanakkale Savaşında geçen bir hadiseyi dile getirdik, kaleme aldık. Burada bir askerin hikayesi bu askerimiz önce savaşmak istemiyor belirli nedenlerden dolayı biraz korkuyor açıkçası daha sonra savaşta ona bir fırsat geliyor ve bu fırsatı çok iyi değerlendiriyor kahraman sınıfına geçiyor” dedi.

 

 

Kitapta Şair Mehmet Akif Ersoy’un oğlunun hikayesine de yer verildi. Özgen, “Yine Mehmet Aktif Ersoy, İstiklal Marşımızı yazan büyük şairimizin oğlunun hikayesi. Tabi hazin bir hikaye belki çoğu medya yandığı kadarıyla biliyoruz bende bunu kitaplardan öğrenerek kaleme aldım. Diğer hikayemizde yine Babamın Kardaki Çığlıkları şiir kitabından almış olduğum 1948’li yıllarda köyünde geçen bir demir yolu işçisinin vefat ve hazin hikayesini bir çocuk gözüyle şiire kalem almıştır bende bunu hikayeleştirdim” dedi.