Sanatçı Aygün Çam’ın “Baskil Şeyh Hasan Köyü Semahları” isimli albümü çıktı. Albümde yer alan bacılar semahı içinde klip çekimi yapılarak dijital platformlarda yerini aldı.

Sanatçı Aygün Çam’ın İkinci Albümü “Baskil Şeyh Hasan Köyü Semahları” isimli yeni albümü dijital platformlarda yerini aldı.

Albümün hazırlanmasında Elazığlı Mardin Valisi Tuncay AKKOYUN’, Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Baskil Kaymakamlığı, ELFED, Elazığ Kent Konseyi, Kanal 23 ve Sanatçı Emrah Güllü destek verdi.

ÇAM: “BU ALANDA İLK ÇALIŞMA OLDU”

Elazığ’da, alanında hazırlanan ilk çalışma olduğunu söyleyen Sanatçı Aygün Çam, Elazığ’ın âşıklık ve ozanlık geleneğini anlatan bir albüm olduğunu ifade etti. Çam, “Bu alanda aslında ilk çalışma oldu, daha önce Baskil ilçesine ait, Elazığ’a ait semahların yer aldığı bir albüm bulunmamaktaydı bu anlamda Elazığ’ın aşıklık ve ozanlık geleneğini anlatan önemli bir çalışma olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Klibin Fotoğraf ve Video çekiminde Hamdin Kılıç yer alırken Klip Montajını Taner Gürmen üstlendi. Sanat danışmanlığını Hikmet Tosun, Emrah Güllü ve Abdurrahman Şener yaptı.

 

 

ÇAM: “TÜM DİJİTAL PLATFORMLARDA DA ESERLERİMİZE İZLEYİCİLERİMİZ ULAŞABİLİRLER”

Sanatçı Aygün Çam, Elazığ’ın Kaybolmaya yüz tutan kültürel mirasını albüm ile kalıcı hale getirdiklerini için mutlu olduğunu söyledi.  Çam, “Çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Eserde 4 semahımız bulunuyor bunlardan birine ‘Bacılar Semahı’na da klibimizi çektik şuan tüm dijital platformlarda da eserlerimize izleyicilerimiz ulaşabilirler. Şehrimizin bu kaybolmaya yüz tutmuş bir kültürel değeri olduğunu düşünmekteyim bunu da albüm haline getirip bir daha unutulmamak üzere çıkarttığımız için kendimi şanslı hissediyorum” dedi.