Gözlerde ilaçsız anjio yapabilen aynı zamanda retina ve görme kaybına neden olan glokom rahatsızlıklarında kullanılan yeni bir cihaz, Elazığ’da özel bir göz merkezinde kullanılmaya başlandı. cihazla hastayı yormadan göz hastalıklarının tedavisinde kullanılıyor.

Son zamanlarda toplumda artan göz hastalıkları doğru teşhis ve tedavi edilmediği takdir de görme kaybına neden olabiliyor.

Göz anjiosu, retina bozuklukları ve gözün arkasında ki gözü beyne bağlayan optik sinire zarar vererek görme kaybına neden olan ve tedavi edilmediğinde körlüğe kadar gidebilen glokom hastalıklarının teşhis ve tedavi yöntemlerinde büyük kolaylık sağlayan son teknoloji cihaz, Elazığlılar’a hizmet vermeye başladı.

Elazığ’da hizmet veren özel bir göz merkezi, ilaçsız göz anjiosu ve başka göz hastalıklarının teşhisinde % 99 oranında doğru teşhis koyabilen cihazla hastalarına hizmet veriyor.

Göz merkezi Başhekimi Göz hastalıkları Uzmanı Operatör Doktor Sermal Arslan, bölgeye kendilerinin kazandırdığı cihazla hastalara ilaç yükü getirmeden en doğru teşhisle tedavi uyguladıklarını söyledi.

Arslan, retina ve glokom hastalıkları ve anjioların cihaz sayesinde kısa sürede görüntülenerek, teşhis ve tedavi edildiğini kaydetti.