Bahar mevsiminde havada uçuşan polen ve tozlarla birlikte alerjik hastalıklar da artıyor. En sık görülen alerjiler arasında ise alerjik göz nezlesi geliyor. Peki göz sağlığımızı nasıl korumalıyız… Detaylar haberimizde…

Bahar mevsiminde havada uçuşan polen ve tozlarla birlikte alerjik hastalıklar da artıyor. En sık görülen alerjiler arasında ise alerjik göz nezlesi geliyor. Gözde sulanma, kızarıklık, kaşıntı, ışık ve güneşe karşı aşırı hassasiyet  gibi belirtileri olan göz nezlesi  geç teşhis edilirse göz kapaklarında düşme ve kısılma, korneada yaralar ve kalıcı göz bozukluklarına neden olabiliyor.

Hastane Başhekimi ve Göz Hastalıkları Uzmanı operatör Doktor Sermal Arslan, göz sağlığının korunması ve hastalıklarında beslenme alışkanlıklarının da önemli olduğunu söyledi.

Gözün kaşınmasının sağlığı olumsuz etkileyebileceğini ifade eden Arslan, erken teşhisin göz muayenesiyle anlaşılabileceğini kaydetti.

Göz kuruluğu, göz  kızarması, arpacık, çapaklanmaya sebep olan faktörleri açıklayan Sermal Arslan, tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.