• Dolar
  6.8684
 • Euro
  7.7185
 • G. Altın
  392.13
 • T. Altın
  2653.7

3-9 Eylül Halk Sağlığı kapsamında Medical Park Hastanesi tarafından bilgilendirme ve farkındalık oluşturmak için stant açıldı.

 

 

Etkinlikte açıklama yapan Yeşilay Cemiyeti Elazığ Şube Başkanı Tamer Kayaoğlu, sağlıklı yaşam konusunda halkı bilinçlendirmeyi amaçladıklarını kaydetti. Kayaoğlu,

“Bu haftanın önemini belirtmek ve dikkat çekmek amacıyla, Medical Park Hastanesi’nin düzenlemiş olduğu bir farkındalık gününe katıldık. Yeşilay her ne kadar asıl olarak madde bağımlılığıyla ilgili mücadele etse de, sağlıklı yaşam da yine Yeşilay’ın alanına girmekte. Bizde bu noktada bir farkındalık oluşturmak amacıyla halkımıza burada Yeşilay’ın rozetlerinden, afişlerinden ve broşürlerinden dağıtarak bir bilinç oluşturmak istedik” diye konuştu.

 

 

Medikal Park Kurumsal İletişim Müdürü Esin Yamaç Erten de etkinlik hakkındaki detayları aktardı. Erten,

"Bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık oluşturma amaçlı etkinliklerimiz ve seminerlerimiz oldu. Çok da faydalı geçti. Bu yıl da etkinliklerimize devam etme kararı aldık ve ilk ayağı olarak 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftasında bir araya geldik. Vatandaşları bilgilendirme amaçlı materyaller, broşürler ve dergiler dağıtıldı. Doktorlarımız da gelen vatandaşlara aklındaki sorularla ilgili cevaplar verdi. Umarım faydalı olmuştur” dedi.

 

 

Göğüs Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Tayfun Kermenli ise,

“Yeşilay Cemiyeti ile beraber çalışıyoruz. Bizim en önemli halk sağlığı sorunumuz aslında, en fazla görülen kanser türü olan Akciğer kanseri. Bunun da en büyük sebebi sigara. Sigara bizim açımızdan, halk sağlığı konusundaki en büyük problem. Broşürlerimiz ve çeşitli etkinliklerimizle bunları hastalarımıza ve hasta olmayan bireylere anlatmaya çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Haber: Neriman Akbaş