• Dolar
  7.3213
 • Euro
  8.6163
 • G. Altın
  456.52
 • T. Altın
  3090.0

Universal Göz Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz Bölümü hizmete girdi… Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doktor Erkan Öztürk, Ultrasonik Piezo aleti ve cerrahisi hakkında bilgiler verdi.

Universal Göz Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz bölümü açıldı. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doktor Erkan Öztürk, Ultrasonik Piezo aletinin burun ameliyatı sonrası avantajlarından bahsederek,

“Biz burada kulak-burun-boğazın her dalında, her alanında muayenemizi yapacak olmamıza rağmen, özellikle Ultrasonik Piezo aleti dediğimiz, burun estetiğinde kullanılan aletten bahsedeceğim. Genel olarak hastalar, burun ameliyatından sonra çok fazla şişlik, ödem ve ağrıdan şikayetçi olmaktadırlar. Yeni aldığımız bu Ultrasonik Piezo aleti ile bu dezavantajlar ortadan kalkmış olacak” diye konuştu.

 

 

Ultrasonik Piezo aletinin Elazığ’da bir ilk olduğunu belirten Doktor Öztürk,

“Bu aletle beraber ameliyat sonrasında iyileşme süreci daha hızlı olacak, şişlik, ödem, morluk daha az olacak. Bizim konvansiyel yöntemlere bağlı olarak kullandığımız tekniklere bağlı olarak bazen istenmeyen kırık hatları oluşabiliyor, istenmeyen komplikasyonlar ortaya çıkabiliyorlar. Bu aletle birlikte direk kemik dokusunu görerek işlem yaptığımızdan dolayı, burada istenmeyen herhangi bir komplikasyon çok daha az, çok daha minimal seviyede oluyor ve iyileşme süreci de daha kısa sürede oluyor” dedi.  

 

Haber: Neriman Akbaş