24 Haziran seçimlerinin ardından en çok merak edilen konu bu kez yerel seçimler oldu. Seçim erkene alınır mı? Adaylar hangi kriterlere göre belirlenecek sorularının sorulmaya başladığı bir dönemde, yerel seçimlerle ilgili ipuçları Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi.

Partisinin MKYK toplantısında 'yerel seçim' talimatı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'seçim atmosferinden çıkmayacağız, yerel seçime hazırlanacağız' ifadelerini kullandı.

ADAYLARIMIZI HALKIMIZ BELİRLEYECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde listelere vatandaştan gelen bazı itirazları ima ederek, "24 Haziran seçimlerinde sandıktan çıkan mesajın gereğini yapıp, yerel seçimlere gideceğiz. Yerel seçimlerde halkın tercih edeceği, vatandaşın sevdiği adayları bulmaya çalışacağız" diye konuştu.

CUMHUR İTTİFAKI İLE YEREL SEÇİMLERDE DE DEVAM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki dönemi anlatırken ak parti ve MHP'nin oluşturduğu, anayasa değişikliğinden sonra seçimler ile devam eden "Cumhur ittifakı için de "yolumuza cumhur ittifakı ile devam edeceğiz. İki partinin işbirliği devam edecek" dedi.

Ülke sorunları ve Meclis'teki konularda iki partinin işbirliği yapacağını kaydeden Erdoğan, "Arkadaşlarımız konuşmalarına ve tavırlarına dikkat etsinler. MHP'yi kıracak söz ve davranışlardan uzak dursunlar" uyarısında bulundu.