AK Parti Elazığ Kadın Kolları başkanlığı, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında bir araya gelerek “Kadına Şiddete Dur” dedi.

AK Parti Elazığ Kadın Kolları başkanlığı Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında bir araya geldi.

Bir araya gelen Partililer “Kadına Şiddete Dur” dedi.  

 

 

TÜVER: “TEK BİR KADINA YÖNELİK ŞİDDETE DAHİ TAHAMMÜLÜMÜZ YOKTUR”

Kadına şiddetin, insanlığa ihanet olduğunu belirten AK Parti Elazığ Kadın Kolları Başkanı Burcu Tüver, kadına şiddet olaylarının ülkemizin değil tüm dünyanın sorunu olduğunu söyledi. Tüver, “Tek bir kadına yönelik şiddete dahi tahammülümüz yoktur. Kadına yönelik şiddet yalnızca kadın oldukları için uygulanan veya kadınları etkileyen kadının insan hakları ihlaline yol açan her türlü tutum ve davranıştır. Kadına yönelik şiddet sadece ülkemizin değil tüm dünyanın sorunudur. Tüm dünya gibi bizim de canımızı yakan şiddetle mücadelede etmekte kararlıyız şunu apaçık söylüyoruz ki bu konuda asla toleransımız yoktur” dedi.

 

 

Konuşmaların ardından Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Ak Parti Elazığ İl başkanı Şerafettin Yıldırım, Kadın kolları başkanı Burcu Tüver ve kadınlar, ellerini boyadıkları turuncu boya ile kadına yönelik şiddeti protesto ederek dur dedi.