AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığı, önümüzdeki seçimlerde ilk kez sandık başına gidecek olan gençlerle bir araya geldi.

Gerçekleştirilen programa İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Burak Kürüm, Önceki dönem MYK Üyesi Hasan Murat Öz ve teşkilat mensupları katılım sağladı.

İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Burak Kürüm, "Bugün Yeni Seçmen kardeşlerimizle bir araya geldik. Gelecek planlarını dinledik, politikamızla alakalı sorularını cevapladık. Yeni Seçmenin kararının ne yönde olacağı ve kararsız seçmenlerin davranışlarını etkileyen faktörlerin neler olduğu üzerinde istişaremizi yaptık. Böyle programlarda Gençlerin ne istediğini daha yakından anlama fırsatını yakalıyoruz. Bu çerçeveden baktığımız zaman AK Parti seçimlere uzun yıllardır iktidarda olmanın pratiği ve sorumluluğu ile gidecek. Bu anlamda önümüzdeki seçimlere teşkilatımız olarak bizler her daim hazırız. Yeni Seçmen Birimimizin gerçekleştirdiği programızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." Dedi

 

 

Yeni Seçmenin Sosyal Medyadaki rolüne vurgu yapan önceki dönem MYK Üyesi Hasan Murat Öz, "Sosyal medyanın, zaman ve mekan sınırlaması olmaksızın, iki yönlü bir bilgi akışına imkân tanıyan ve kullanıcıları birer içerik üreticisi olarak ön plana çıkaran yapısı sayesinde seçim kampanyalarında da oldukça önemli bir konuma sahip. Z kuşağı bu sistemin içinde doğdu. Bu nedenle sosyal medyada hedef, genç seçmen mantığına uygun olarak kodlanmalı." Dedi

İl Gençlik Kolları Yeni Seçmen Başkanı Muhammed Numan Oğuz ve Yeni Seçmen Hanım Komisyonu Başkanı Sümeyye Ünak, " Türküler eşliğinde ve çeşitli ikramlarımızla gerçekleştirdiğimiz programa katılım sağlayan tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ederiz. Yeni Seçmen Birimi olarak İlçelerimizde de çalışmalarımıza peyderpey devam edeceğiz." İfadelerine yer verildi.