Kanal 23’te yayınlanan Gündem Özel programına konuk olan Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Milletvekilleri ve Elâzığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları; Elazığ’da yapılan çalışmalar başta olmak üzere, yaklaşan yerel seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulundular.

AK Parti Elazığ Milletvekilleri Erol Keleş, Ejder Açıkkapı, Mahmut Rıdvan Nazırlı, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Kanal 23 Haber Müdürü Elif Doğan’ın sunduğu Gündem Özel programının canlı yayın konuğu oldu.

 

“ELAZIĞ’IMIZDA DEPREMDEN ETKİLENEN HİÇBİR HAK SAHİBİMİZ MAĞDUR EDİLMEYECEK”

Deprem sonrası Elazığ’a yapılan çalışmalar ile ilgili konuşan AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, konutların kısa sürede Elazığ’a kazandırılması için çalıştıklarını söyledi. Açıkkapı: “6 Şubat depreminden sonrada tabi Elâzığ’da da biz hep şunu ifade ediyoruz evet Allah’a çok şükür 2 tane vatandaşımız hayatını kaybetti ikinci depremde ama biz 10 bin 777 ağır hasarlı binamız var. Yani Elâzığ’da ikinci depremde yine olumsuz olarak etkilendi ve yaklaşık 20 binin üzerinde bağımsız birim demektir bu. Biz arkadaşlarımızla beraber tabi süratle bu konutların Elazığ’a kazandırılması için bir çalışma yapıyoruz. İlk etapta 2 bine yakın ihale yapıldı ve 7 binin üzerinde ilk etapta konut inşa edilecek ve bu inşallah ilerleyen süreçte yerinde dönüşüm durumu da var o talepler alınıyor. Onlarla birlikte Elazığ’ımızda da etkilenen hiçbir hak sahibimiz mağdur edilmeyecek” dedi.

 

 

Ak Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı’da tarımsal sulama projeleri, Pertek Köprüsü ve GES konusunda gelinen son durumu paylaşarak: “Pertek Köprüsü uzun vadeli bir konu kısa vadede sonuç alamayız ama çok önemli bir şey en azından aşmış olduk. Bakan bey proje ihalesinin yapılacağı noktasında bir müjde verdi ve bizde bunu paylaştık. Bu 3 veya 4 sene sürebilir. Bir proje çizilecek buna, proje onaylandıktan sonra ihalesi yapılacak. Bu dönem yetişir mi zor görünüyor ama proje kısmını yapmış oluruz. Özellikle Uluova ve Kuzova konuları biz bunda da biraz yol katettik bunlar çok kısa vadede netice verecek şeyler değil çünkü yatırım süreleri olan konular. GES ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı kalktı ve oradaki işlemler yürüyor. Suyun üzerinde GES ile ilgili orada da bir uygulama yapılıyor ama Türkiye’de ilk olarak burada yapılıyor. İhalemiz yakın zamanda olur orada bir pompa istasyonu konumuz var Kuzova gibi orada bir istasyon kurulması lazım. Bunun yapımı 2 seneye yakın sürüyor 2 seneye yakın Uluova’da suya kavuşmamız kolay görünmüyor ama yol katedildi.” Dedi.