AK Parti'nin Yerel Y繹netimlerden Sorumlu Genel Bakan Yard覺mc覺s覺 Mehmet zhaseki, 2019 yerel se癟imleriyle ilgili "MHP ile ittifak yapabiliriz" dedi.

AK Parti'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Bakan Yard覺mc覺s覺 Mehmet Özhaseki, 2019 yerel seçimleriyle ilgili "MHP ile ittifak yapabiliriz" dedi.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Bakan Yard覺mc覺s覺 Mehmet Özhaseki, CNN Türk ekranlar覺nda aç覺klamalarda bulundu.

襤te Özhaseki’nin aç覺klamalar覺ndan sat覺r balar覺:

Kendi kendini ac覺mas覺za eletiren en fazla özeletiri yapan parti herhalde Ak Partidir. Birbirimize söylüyoruz bunlar覺.

Kendi içimizde çok net olarak kendi özeletirimizi yapt覺覺m覺z gibi daha önceki dönemlerde belediye bakan覺 arkada覺m覺z覺 d覺ar覺 atabilmi insanlar覺z.

Adaylar覺m覺zda bir birinci derecede ahlakl覺 erdemli ve tevazu sahibi olmas覺n覺 arayaca覺z. Tevazu sahibi deilse böyle bir adam覺n belediye bakanl覺覺nda ii yok.

Biraz da para yönetimini insan yönetimini bilmeli, zaman ve mekan yönetimini bilmeli. 襤in ehli olmal覺 çal覺kan biri olmal覺. Liyakatli olmal覺. Strateji anketlerle belirlenebilir.
 

YEREL SEÇ襤MDE MHP 襤LE 襤TT襤FAK YAPILACAK MI?
Cumhur ittifak覺 diyerek biz MHP ile birlikte olduk. Türkiye zor bir dönemden geçerken biz MHP ile ittifak yapt覺k. Millet de bu ittifak覺 sevdi. imdi bunu yerel seçimlerde devam etmesi kadar normal bir ey olamaz. Nas覺l anla覺laca覺 o kadar zor ki. Bunun hem bizim hem de MHP'nin kendi içinde tart覺mas覺 gereken bir konu. Biz sanki hiç ittifak yokmu gibi çal覺malar覺m覺za devam ediyoruz. 襤lerleyen dönemde say覺n Cumhurbakan覺m覺z da görüünü söyler.

"DEVLET BEY'襤N KAYGISI HAKLI"
Devlet Bey'in kayg覺s覺 hakl覺. Ben PKK'n覺n 襤stanbul'da bir ilçeyi gelip yönetmesini istemiyorum. HDP ile ittifak denildiinde ülkenin 80 milyonun gözünde PKK ile ittifak anlam覺na geldiini biliyor.

BAHÇEL襤 AÇIKLAMA YAPMITI

Bahçeli yerel seçimlerle ilgili ittifak mesaj覺 vermi, "Yeni hükümet sisteminin baar覺s覺 için yerel yönetimlerin milletimiz taraf覺ndan görevlendirilmesi en temel görevimizdir. Özellikle bata 襤stanbul, Ankara ve 襤zmir olmak üzere ilaveten dier 27 büyükehir belediye yönetimi zillete yakas覺n覺 kapt覺ran, ülkesine çelme takan, üstelik FETÖ-PKK-PYD'nin yörüngesine sabitlenen partilerin asla kontrolüne girmemeli, yönetimine geçmemelidir. Bu tarihi bir sorumluluktur" demiti.