Yeniden Refah Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Ahmet Akman, İlçe Divan Toplantıları için Elâzığ’a geldi. Toplantılardaki gözlemlerini paylaşan Akman partilerine kadın seçmenden büyük ilgi olduğunu söyledi.

Sivrice ve Maden İlçe Divan Toplantıları için Elazığ’a gelen Yeniden Refah Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Ahmet Akman, Kanal 23’e yapılan toplantılardaki gözlemlerine ilişkin açıklama yaptı.

“YENİDEN REFAH PARTİSİ’NE DOĞRU İLGİ VAR”

Ahmet Akman, ilçelerde yapılan divan toplantılarında kadın seçmenlerin Yeniden Refah Partisine büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Akman, “Biz bugün özellikle öğleden önce Sivrice ilçe Divanında şunu gördük gerçekten çok müthiş bir Yeniden Refah Partisi’ne doğru ilgi var özellikle bunu kadın seçmenlerimizde görüyoruz. Bugünkü Sivrice İl Divan toplantımız da 50’nin üzerinde kadın katılımcı 100’ün üstünde de genel bir katılımcı oldu. Şunu görüyoruz bu kalabalık ve bu ilgi Yenide Refah Partisi’nin 2024 Mart ayındaki yerel seçimlerde iktidar olacağının bir işareti olarak görüyoruz” dedi.

 

 

“PERTEK KÖPRÜSÜ BAĞLANTI VE VİYADÜK İNŞAATLARI YAPILACAK”

Pertek Köprüsü’nün yapımı için çalışma yürüttüklerini söyleyen Kurucular Kurulu Üyesi Akman, Elazığ’ın problemlerini 2024 yılında üretim ve istihdam odaklı bir belediyecilikle çözeceklerini söyledi. Akman, “Meclis açıldığı zaman 1 Ekim 2023’te Genel Başkanımızın talimatıyla şuanda kanun teklifimizin gerekçeleri hazırlandı inşallah Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Pertek Köprüsü yetmiyor Pertek Köprüsü bağlantı ve viyadük inşaatları da yapılacak. Bu Elazığ’ı lojistik ve ulaşım aksı haline getireceği için muhtemelen Elazığ 5 yıl içerisinde 750 bin nüfusuna çıkarak büyükşehir statüsüne kavuştuğu zaman Elazığ’ın yerel imkanları artacak. 2024’te üretim ve İstihdam odaklı bir belediyecilikle Elazığ’ın merkezi hükümetin çözemediği tüm problemleri biz üretim ve İstihdam odaklı belediyecilik anlayışıyla hem sosyo kültürel hem ekonomik olarak aynı zamanda eğitim problemlerini çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

Ahmet Akman ziyaretinde ayrıca adaletin ve Partilerinin sembolü olduğunu söylediği teraziyi Kanal 23 Genel Yayın Yönetmeni Arif Çakmak’a hediye etti.