CHP 26. Dönem İstanbul Milletvekili Ali Özcan, CHP Genel Merkezi tarafından Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi kapsamında Elazığ’da görevlendirildi.

Cumhurbaşkanlığı seçimi kapsamında CHP Genel Merkezi tarafından Elazığ’da görevlendirilen CHP 26. Dönem İstanbul Milletvekili Ali Özcan seçim çalışmalarına start verdi.

CHP 26. Dönem İstanbul Milletvekili Ali Özcan,  seçim çalışmaları kapsamında; İlk durağı Kapalı Çarşı, Saray Cami Meydanı ve çevresindeki esnaflar oldu.

Esnaf ve vatandaşlar ile bir araya gelen Özcan talepleri dinledi.

 

 

Gerçekleştirdiği çalışmalar ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Özcan; “Vatandaşlarımıza göstermiş oldukları ilgi dolayısıyla çok teşekkür ediyorum. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde vatandaşlarımız yaşamış oldukları ekonomik ve sosyal sorunları çözecek tek ismin cumhurbaşkanı adayımız  sayın Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu ifade ettiler. Vatandaşlarımızın vereceği destekle genel başkanımız cumhurbaşkanı olacaktır. Ülkemiz genel başkanımızın cumhurbaşkanlığında rahat bir nefes alacak. ” dedi. 

28 Mayıs’ta gerçekleşecek seçimin çok önemli bir referandum olduğunu da vurgulayan Özcan; "28 Mayıs sıradan bir seçim değildir. 28 Mayıs bir referandumdur. Bu seçimde vatandaşlarımız bir tarafta hak, hukuk, adalet diyen liyakati tek geçerli ölçüt kabul edenler ile ülkeyi karanlığa götürecek olan tek adam rejimi arasında tercihte bulunacaktır." ifadelerini kullandı

 

 

CHP 26. Dönem İstanbul Milletvekili Özcan’ın Bir sonraki durağı Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Turan Kurnaz oldu.

Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Kurnaz İle bir araya gelen Ali Özcan istişarede bulundu.

 

 

KURNAZ: “BİZİM TEK AMACIMIZ ESNAFIMIZA HİZMETTİR”

Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Turan Kurnaz ziyaretlerinden dolayı CHP 26. Dönem İstanbul Milletvekili Ali Özcan’a teşekkür etti. Kurnaz, “Birliğimizi ve Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifimizi ziyaret eden ilimizin değerli eski milletvekili 26. Dönem Cumhuriyet Halk Parti Milletvekili, Elazığ’ın, ilimizin abisi değerli Ali Özcan’ı bu ziyaretinden dolayı kendisine hoş geldin diyorum saygılarımı ve sevgilerimi iletiyorum. Öncelikle Sayın vekilim biz esnaflar odalar birliği temsilcisi olarak bizim 20 bine yakın esnafımız vardır Elazığ’da. Bizim tek amacımız esnafımıza hizmettir bizim için önemli olan Türkiye’mizin, ülkemizin huzuru önemli. Biz burada esnaf temsilcisi olarak daima esnafımızın yanında olmayı esnafımıza imkanlarımızın dahilinde kredi konusunda destek olmayı neticesinde bu esnaf hepimizin hangi görüşte olursa olsun kim olursa olsun bizim tek amacımız hizmettir” dedi.

 

 

ÖZCAN: “İYİ GÜNLER YAŞAYABİLECEĞİMİZ GÜNLERİ MİLLET İTTİFAKI’NIN SAĞLAYACAĞINA İNANIYORUM”

CHP 26. Dönem İstanbul Milletvekili Ali Özcan ise ziyaretleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Özcan, “Elazığ’ın esnafıyla ilgili onların görüşlerini ve uygulamalarını almak isterim bugünde bu maksatla buraya geldik. Pazar günü tabiki sıcak bir ortam onunla ilgili de muhakkak bir şey söylemek mecburiyetindeyim. Ben şimdi kalksam desem ki Cumhur İttifakı’nı destekliyorum kim bana inanacak, inanmazlar. Düşüncem şudur net olarak Cumhur İttifakı tek adam rejimi, tek adam rejimi ülkemizi ekonomik olarak getirdiği nokta bu. Bu konuda fazla yorum yapmak istemiyorum. Öbür tarafta Millet İttifakı’nda ne var. 1-2 yıl sonra parlamenter rejime geçecek ve bu Cumhurbaşkanlığı seçiminin geçiş bir süreciyle parlamenter rejime geçme bir politikaları var. Orada bakıyorum ifade özgürlüğü var, demokrasi var, enazından gençlerimizle ilgili mülakatsız sadece imtihanda aldığı notlarla işe girme imkânı var, orada bakıyorum eşe dosta ahbaba ihale dağıtma yok bütün ihaleler şeffaf olacak, hukuk var, hak var, adalet var bütün bunları orada gördüğüm için bende şahıs üzerinden politika yapmak istemiyorum sistem üzerine düşüncelerimi aktarmak istiyorum düşüncemde Pazar günü memleketimizin hayrına geleceğimiz için, çocuklarımız, torunlarımız için iyi günler yaşayabileceğimiz günleri Millet İttifakı’nın sağlayacağına inanıyorum” dedi.

 

 

Öte yandan CHP 26. Dönem İstanbul Milletvekili Ali Özcan, Zafer Partisi il başkanı Onur Omrak, Adalet partisi il başkanı Zülküf Can Polat ile toplantıda bir araya geldi.

 

 

Zafer Partisi il başkanı Onur Omrak, Adalet partisi il başkanı Zülküf Can Polat, 28 Mayıs 2. Tur seçimlerinde Millet ittifakına destek çağrısında bulundular.

 

 

CHP 26. Dönem İstanbul Milletvekili Ali Özcan toplantının ardından açıklamalarda bulunarak 28 Mayıs seçimin öneminden bahsetti. Özcan, “Zafer Partisi ve Adalet Partisi bizim ittifakımızın içerisinde değildi ama yine de biz biliyorduk ki onların gönlünden geçen Cumhur İttifakı içerisinde değil Millet İttifakı içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekiline destek vermek yatıyordu ve onu da verdiler ben bunu biliyorum. Onun için onlara da teşekkür ederim milletvekilliği seçimi bitmiştir şimdi Pazar günü çok önemli bir seçim var Türkiye’nin kaderini teşkil edecek Türkiye’nin kaderini belirleyecek gençlerimizin, kadınlarımızın ve Türkiye’de yaşayan her kesimden her inançtan her partiden insanı ilgilendiren ve geleceği karanlığı aydınlığa çevirecek bir seçimle karşı karşıyayız” dedi.