Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın seçim çalışmalarına Saray Camisi Esnafı ziyaretleri ile devam etti. Ziyaretleri sırasında konuşan Akın, belediye başkanının şehrin ekonomisine destek olması gerektiğini söyledi.

31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kala Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Akın, bu kapsamda son olarak beraberindeki heyet ile birlikte Saray Camisi esnafları ile bir araya gelerek sorun ve talepleri dinledi.

 

 

Ziyaret ettiği esnaf ve vatandaşlardan destek isteyen Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın: "Bu seçim partilerin seçimi değil, adayların seçimidir. Biz kentsel dönüşüm projesiyle birlikte nüfusu tekrardan buraya ikamet ettirebilirsek ticaretiniz artacaktır. Böylelikle istihdam artacak ve insanların üzerindeki geçim sıkıntısını bir nebze de olsa kaldıracağız. Malumunuz insanlarımızın kazancı temel gıdaya ancak yetebiliyor. Temel gıda, faturalar derken vatandaşların elinde avucunda bir şey kalmıyor. Yırtılmayana kadar vatandaş bu ayakkabıyı alamıyor. Halk ekmek fabrikasını, Et ve Balık Kurumu gibi bir kurumu kuracağız. O zaman ne olur, alım gücü artar vatandaş sizden alışveriş yapar. Yoksa bu dükkanın dışını altın ile kaplasan müşteri içeriye girmez" dedi.

Yetkiyi aldıklarında her kesime yönelik hazırladıkları projeleri hayata geçireceklerini ifade eden Akın: "Belediyecilik kanununda da bu durum açıktır, belediye başkanı ilin ekonomisinden de sorumludur. Bundan dolayıdır ki teknik projeleri olan bir kardeşimizi desteklersek memleketimiz kazanır. Yetkiyi siz veriyorsunuz. Bizlere yetkiyi verirseniz hazırladığımız projeleri hayata geçireceğiz. Gençlerimizin işi yok onlarada yeni iş alanları açacağız. Böylelikle gençlerimiz yuva kuracabilecek. Projelerimiz ile siz emeklilerimizin üzerindeki geçim sıkıntısını kaldıracağız. Bizim bu eksiklikleri tamamlamamız için desteğinize ihtiyacımız var. Yapacağımız fabrikalarda dışardan değil bu memleketin genci çalışacak. Buda şu demek, kazandığı ile gelip sizden alışveriş yapacak. Bunlar bir bütündür. Buda vizyon ve bakış açısı gerektiriyor. Elazığ'ın Kendi TOKİ'sini kuracağız. Kendi insanımıza, kendi müteahhidimize ve kendi mühendisimize iş vereceğiz. Şu hiç merak etmeyin belediyemizin kendi şirketi marifetiyle tüm işleri yapacağız" diye konuştu.