Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın’ın durağı bu kez Kovancılar ilçesi oldu. Akın, Saadet Partisi tarafından hazırlanan Elâzığ Kalkınma Planını Kovancılar sakinlerine anlattı.

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın ve yönetim kurulu üyeleri Kovancılar ilçesinde toplantı düzenleyerek, Elazığ’ın problemlerini nasıl çözeceklerine dair hazırlamış oldukları 14 maddelik Saadet Partisi Elazığ Kalkınma Planını anlattılar. Toplantı sonunda Başkan Akın, Kovancılar sakinlerinin sorun ve taleplerini dinledi.

 

 

“KOVANCILARA 1000 KİŞİLİK FABRİKA KURACAĞIZ”

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, Kovancılar’da 1000 kişilik fabrika kuracaklarını söyledi. Akın, “Kovancılardaki gençlerimiz işsiz, çay ocaklarında oturuyor, esnafımız iş yapamıyor çünkü alım gücü bitmiş. Cepte para yok. Bunlar nasıl çözülecek Allah aşkına. Yani hiç bir şey yapmadan, asfalt dökerek, kamu binası yenileyerek, köprü yaparak bu insanlarımızın işsizliğini çözüp alım gücünü arttırabilecek miyiz? Hayır. Bu sorunları çözmek için plan gerekir proje gerekir. Biz inşallah Kovancıların bu sorununu çözmek için buraya 1000 kişilik bir fabrika kuracağız. Hemşehrilerimiz işsizlikten İŞKUR’un 6 aylığına aldığı bir kaç kişilik kontenjanı bekliyor. İnsanımızı bu duruma getirdiler” dedi.