CHP Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran, depremin ardından Elâzığ’da riskli alan ilan edilerek kentsel dönüşüm kapsamına alınan mahallelerde inşa edilen konut ve işyerlerinin fiyatlarının açıklanmamasına tepki gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran, 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen depremin ardından Elazığ’da riskli alan ilan edilerek kentsel dönüşüm kapsamına alınan mahallelerde inşa edilen konut ve işyerlerinin fiyatlarının açıklanmamasına tepki gösterdi.

İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran: “24 Ocak depreminin ardından Elazığ’da ve Sivrice’de riskli alan ilan edilerek TOKİ tarafından kentsel dönüşüm çalışmaları yürütülen Abdullahpaşa, Mustafapaşa, Rüstempaşa, Sürsürü, Dilek ve Petek Siteleri gibi alanlarda inşa edilen konutların ve işyerlerinin değeri açıklanmadığı için ortalama bir taksit tutarı da belirlenemiyor. Depremin ilk gününden bugüne kadar yaptık oldu anlayışıyla hareket edildiğinden ve depremzede yurttaşlarımıza söz hakkı verilmediğinden yaşanan belirsizlik bugün bile insanlarımızı tedirgin ediyor” şeklinde konuştu.Duran; Ayrıca, 2020'deki konut fiyatı vatandaşa nasıl yansıtılıyorsa 2021'de ve 2022'deki konut hak sahibi olanların konut bedelleri de 2020'deki konut bedelleri olmalıdır diye öneriyorum.” Dedi.