• Dolar
  6.8078
 • Euro
  7.4202
 • G. Altın
  377.68
 • T. Altın
  2155.8

Büyük Birlik Partisi Elazığ İl Başkanı Emrah Aktağlı, 25 Mart’ta Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının sene-i devriyesinde düzenlenecek olan programın Koronavirüs tedbirleri kapsamında iptal edildiğini duyurarak, “Gönüldaşlarımız selavat-ı şerifleri, yasin-i şerifleri ve duaları evlerinden okumaya devam etsinler” dedi.

Aktağlı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Mâlumunuz üzere Corona virüs salgını tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ederken, ülkemizde de görülen vaka sayısı artmakla birlikte ölümleri de beraberinde getirmektedir. Devletimiz bu yüzden tedbirler almak zorunda kalıyor. Bu sebepten dolayı riskli görülen bütün organizasyonlar erteleniyor. Bize düşen paniğe kapılmadan tedbirlerimizi almak, sağlık ve temizlik kurallarına özen göstermektir. Ülkemizin bu zor zamanında, bütün riskleri göz önüne alarak özverili bir şekilde mücadele eden bütün sağlık çalışanlarımıza canı gönülden teşekkür ederiz.

Ülkemiz ve dünyada bu gelişmeler yaşanırken bizlerinde olanlara kayıtsız kalmaması vicdani ve ahlaki bir sorumluluk olarak önüzüme çıkmaktadır. Büyük Birlik Partisi olarak, yapmış olduğumuz istişareler neticesinde 25 Mart 2009 yılında Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarımızın şehadetlerinin sene-i devriyesinde, 10 yıldır partimiz ve Muhsin Yazıcıoğlu ve sevenleri tarafından düzenlenen programları bir tek insanımızın bile sağlığını riske atmamak için her yıl olduğu gibi tüm gönüldaşlarımızın selavat-ı şeriflerinin, yasin-i şeriflerinin duası 25 Mart 2020 tarihinde evlerinde yapmaya devam etmelerini önemle rica ederiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 25 Mart 2009 tarihinde şehit olan liderimiz Mushin Yazıcıoğlu ve dava arkadaşlarımıza ve tüm şehitlerimize ayrıca Corona virüs nedeni ile hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet diliyor mekanlarının cennet olmasını niyaz ediyorum. Saygı ve muhabbetlerimle.”