• Dolar
  7.3186
 • Euro
  8.6185
 • G. Altın
  455.69
 • T. Altın
  3085.1

CHP İl Başkanı Zeki Kaplan İzmİr'de şehit düşen Elazığlı Polis Memuru Fethi Sekin için Baskil’de yapılması için başlanılan ancak yarım kalan külliye ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Kaplan, “Uzun süreden beridir Elazığ kamuoyunun gündeminde olan kahraman şehidimiz Fethi Sekin’in anısına yapılacak olan külliyenin çeşitli nedenlerden dolayı yarım ve sahipsiz kalması başta şehidimizin ailesi olmak üzere tüm hemşehrilerimizi derinden üzmüştür. Bu eksikliği gidermek üzere örgütümüz ve Milletvekilimiz sayın Gürsel Erol çeşitli girişimlerde bulunmuşlardır. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer ile yapılan görüşmede kendileri İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak külliyenin yapımını üstlendiklerini ifade etmişlerdir. Yaşanan bu gelişmelerden kısa bir süre sonra Elazığ Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Semih Işıkver’in belediye başkanımız, milletvekilimiz ve partimiz hakkında yapmış olduğu açıklamalar tam bir akıl tutulmasıdır” ifadelerini kullandı.

Kaplan, Şehidimiz üzerinden siyasi bir hesaplaşma içine girilmesini doğru bulmuyoruz” diyerek, “Partimizi terör örgütleriyle ilişkilendirmesi ve bizlerin milliyetçilik anlayışımızı sorgulaması tek kelime ile hadsizliktir. Yerel seçimler öncesi TRT ekranlarına kırmızı bültenle aranan terör ele başının kardeşi Osman Öcalan çıkartılırken MHP İl Başkanı Semih Işıkver’in o dönem bu konudaki suskunluğunu kamu oyunun taktirine bırakıyoruz. Şehidimizin üzerinden siyasi bir hesaplaşma içine girilmesini doğru bulmuyoruz. Yapılan açıklamalar tamamen gerçek dışı algı yaratmaya yönelik iftiralardan ibarettir. Geç de olsa külliyenin yapımının Elazığ Belediyesi tarafından üstlenilmesi sevindiricidir. Ancak İzmir Büyükşehir Belediyemizin harekete geçmesinden sonra Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanının ve Elazığ Belediyesi’nin bu konuya eğilmesi son derece manidardır. Bu süre içinde yaşanan tüm gelişmeleri ve açıklamaları kamuoyunun taktirine sunuyorum. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanının bölen ve kutuplaştıran nefret söylemini şiddetle şiddetle şiddetle kınıyoruz” şeklinde konuştu.

HABER: TOLGA SÖNMEZ