Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimi için Tevfik Gür Ortaokulu'nda oyunu kullandı.

Cumhurbaşkanlığı 2. Tur oy kullanma işlemleri Türkiye geneli ve Elazığ'da gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel EROL, 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimi İçin Vali Tevfik Gür Ortaokulu'nda oyunu kullandı.

 

 

1293 numaralı sandıkta oyunu kullanan Milletvekili Gürsel Erol, sandıktan çıkan sonuçların vatandaşın iradesi olacağını anımsatarak sonuçlar ne olursa olsun saygı duyacaklarını belirtti. Erol, “Oyumuzu kullandık bugün 28 Mayıs ülkemizin 13. Cumhurbaşkanını seçeceğiz. Tabi bizim beklentimiz ve kanaatimiz Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün Cumhurbaşkanı bugün seçileceğine yönelik sandıktan çıkan irade de vatandaşımızın iradesi de hepimiz saygı göstereceğiz ama ben milletvekili olarak parlamentoda Elazığ’ın sorunlarını gündeme getirmeye, çözmeye yönelik girişimlerde bulunmaya devam edeceğim. Bundan sonra daha çok çalışacağız Elazığ’da çünkü 5 milletvekili arkadaşımız seçildik 4 milletvekili arkadaşımız Ejder Bey hariç 3’ü ilk defa seçilen arkadaşlarımız uyum içerisinde birlik ve beraberlik içerisinde kentin sorunlarını çözmeye yönelik ulusal değerlerimizin sahiplenmesine yönelik inşallah birlikte hareket ederiz. İnşallah genel başkanımız Cumhurbaşkanı olur Elazığ’a bir farklılık yaratır” dedi.