CHP, EYT'lilerin sorunlarının çözümü için 81 ilde eş zamanlı açıklama yaptı. Elâzığ’da da öğretmenevi önünde İl Başkan Vekili Onur Özkan tarafından yapılan açıklamada EYT ile ilgili yapacakları düzenlemeleri anlattı.

Cumhuriyet Halk Partisi, 81 ilde "Emeklilikte Yaşa Takılanlar Lütuf Değil Kazanılmış Haklarını İstiyor" konulu basın açıklaması yaptı. Elazığ’da da öğretmenevi önünde bir araya gelen CHP İl Teşkilatı adına açıklama Başkan Vekili Onur Özkan tarafından yapıldı.

 

 

Özkan, EYT’lilerin 22 yıldır anayasal emeklilik haklarının verilmesi için mücadele ettiğini söyleyerek, “Emeklilikte Yaşa Takılanlar lütuf değil kazanılmış haklarını istiyor.” Şeklinde konuştu.

CHP olarak emekliler ve emeklilikte yaşa takılanlar için yapacakları düzenlemeleri anlatan Özkan; “Cumhuriyet Halk Partisi olarak Türkiye’nin 4 bir yanından emeklilerimiz ve emeklilikle yaşa takılan vatandaşlarımız için yapacağımız düzenlemeleri bir kez daha dile getiriyoruz. EYT’lilerin geçmişe dönük emeklilik haklarını teslim edecek ve yıllardır süren bu hak gaspına son vereceğiz. En düşük emekli aylığını asgari ücret ile eşitleyeceğiz. Emekli aylıklarına iyileştirmeler yapacağız. emeklilerimizin yıllardır beklediği intibak yasasını derhal çıkaracak ve emekli aylıkları arasında eşitsizliğe son vereceğiz” dedi.