AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından NEF Stadyumu'nda "İstanbul'un Sözü: Birlik, İrade, Zafer" programında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Elazığlı Abbas amcamız son nefesine kadar bu yolda samimiyetle mücadele etti” dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından NEF Stadyumu'nda "İstanbul'un Sözü: Birlik, İrade, Zafer" programı düzenlendi

Düzenlenen programda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Elazığlı Abbas amcamız son nefesine kadar bu yolda samimiyetle mücadele etti” dedi.

“ELAZIĞLI ABBAS AMCAMIZ TÜRKİYE VE AK PARTİ SEVDALISI BİR AMCAMIZDI”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz hafta sadece bir günde İstanbul'un 39 ilçesinde 200 bin haneyi ziyaret ederek bu doğrultuda ilk adımı başarıyla attık. Seçime kadar her haneyi en az 2 hatta çok daha fazla ziyaret ederek sahada en küçük bir boşluk bırakmayacağız. Bu programın ilk turunu Ocak ayına kadar tamamlamayı planlıyoruz. Birileri yuvarlak masanın etrafında döne dursun biz sahayı emekle, kalple, azimle, fedakarlıkla ilmik ilmik örerek kendi işimize bakacağız. Yalan ve iftira siyasetinin üzerimizde oluşturduğu girdaba asla boyun eğmeden eser ve hizmet siyasetiyle yolumuza devam edeceğiz. Yaptığımız her işte söylediğimiz sözde hakkı hakkaniyeti halkı üstün tuttuğumuz müddetçe evel Allah kimse bileğimizi bükemez. AK Parti teşkilatlarında bu vasıflara sahip binlerce, on binlerce yüz binlerce dava arkadaşımız var. Pendik’teki Elazığlı Abbas amcamız da bunlardan biriydi. 91 yaşında kendisi partimizin kuruluşundan itibaren oturduğu mahalledeki her faaliyetimize iştirak etmiş her toplantımızda söz almış Türkiye ve AK Parti sevdalısı bir amcamızdı. Katıldığı son toplantıda yine heyecanla davasına olan sevdasını anlatırken, geçirdiği kalp krizinin arından kaldırıldığı hastanede darı bekaya irtihal etti. Mekanı cennet olsun inşallah. Abbas amcamıza ve onun gibi son nefesine kadar bu yolda samimiyetle mücadele eden kardeşlerimizin tamamına Allah’tan rahmet diliyoruz. Partimizin bu günlere ulaşmasında katkı veren her bir kardeşime de şükranlarımı sunuyorum. Partimizin bu günlere ulaşmasına katkı veren her bir kardeşime de şükranlarımı sunuyorum. AK Parti, milletin partisidir. Bu partinin kurucusu da bundan sonra onu daha da güçlendirerek devam ettirecek olan da bizatihi milletimizin ta kendisidir. Bizler AK Parti teşkilatları olarak üstlendiğimiz görevlerle milletin emanetçisiyiz. Gençlerimiz de yaptığımız sohbetlerimizde de ifade ettiğim gibi biz gelecek nesillerin zamanının misafiriyiz” diye konuştu.