• Dolar
  5.7769
 • Euro
  6.5763
 • G. Altın
  261.67
 • T. Altın
  1762.4

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısında açıklamalarda bulundu...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda önemli mesajlar verdi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Bütçemizin verdiği imkanları en iyi şekilde kullanarak Türkiye'yi şahlandırmaya devam edeceğiz. Bütçemizi faiz hariç 843,7 milyar lira olarak planladık. Bütçe disiplini her zamanki gibi önceliğimiz olmayı sürdürüyor. Sadece ekonomiyi büyütmekle kalmadık, temelini de sağlamlaştırdık. Hızlı bir toparlanma sürecindeyiz.

İşsizlik oranımızı 2019'da yeniden tek haneli rakamlara düşürmeyi planladık ve bunu başaracağız. Enflasyonu da hedeflerimize uygun şekilde geriletmeye kararlıyız. İhracat yüzümüzü güldürüyor. Yıl sonu 170 milyar dolar rakamını gördük. Önümüze yıl satın alma paritesinde 12. sıraya yükseleceğiz.SEN HAYALİ BÜTÇEDEN KONUŞUYORSUN
Ana muhalefetin sözcüsü konuşuyor 'Esnaf kepenkleri kapattı, çiftçi tarlasını satıyor' diyor. Sen size ait hayali bütçeden konuşuyorsun. Biz bugüne kadar sürekli hep çiftçimizin, esnafımızın yanında olduk. Tavsiye ederim, bir sor bakalım TOBB'a sor, TİM'e sor ne kadar bu yıl içerisinde esnaf veya şirket faaliyete girdi, ne kadar kapandı. Sor bakalım, sana nasıl bir rakam verecekler. Sana söyleyim 6'da 1. 6 açıldıysa 1 kapandı. Biz böyle çalışıyoruz. Ama bunların dünyadan haberi yok. Bu rakamları TİM'de açık açık anlattık. Bunların hayatı yalan üzerine kurulu.

BES DESTEĞİ
BES'te katılımcı sayısı 7 milyona, fon tutarı 87 milyar lirayı buldu. Sistemi cazip hale getirmek için çalışmalar sürüyor. Devlet katkı payı için 4,1 milyar lira daha ayırdık. Devleti yaşatmak için insanı yaşatmamız gerekiyor.

2019 GÖBEKLİTEPE YILI
Buradan tüm milletime sesleniyorum. Turizmde çok iyi bir yılı geride bırakıyoruz. Bu çerçevede 2019 yılını Göbeklitepe yılı olarak ilan ediyoruz. Bölgeyi Göbeklitepe yılında ayağa kaldıracağız. Şanlıurfa'da açılışını bizzat yapacağız.

ELEKTRİK VE DOĞALGAZDA YÜZDE 10 İNDİRİM 
Yılbaşından itibaren, bunu Bay Kemal'in dinlemesi lazım, elektrik fiyatlarında konutlarda yüzde 10 indirim yapıyoruz. Aynı şekilde konutlarda ve KOBİ'ler ile ticarethanelerde kullanılan doğalgazda yüzde 10'luk indirime gidiyoruz.

SGK TEŞVİKİ DEVAM EDECEK
İş dünyamıza da istihdam alanında katkı sağlamak için bazı destekleri uygulamaya geçiriyoruz. Bölgesel istihdam teşvikini bir yıl daha uzatıyroıuz. 51 il ve 2 ilçede işverenlere sağladığımız 6 puanlık SGK teşviki devam edecek. 2018'de 9 ay olarak uyguladığımız asgari ücret desteğini 12 ay devam ettireceğiz.

ASGARİ ÜCRET 2 BİN 20 LİRA OLARAK AÇIKLANDI
Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücreti 2019 yılı için 2 bin 20 lira olarak açıklandı. İşveren, işçi tüm sendikalara burada ittifakla kararı aldılar, bakanımız da açıklamayı yaptı.

BUNLAR ANCAK O DİLDEN ANLAR
Kavgacı ruh ile muhalefet olmaz. Türkiye'nin son 16 yılda üstesinden gelemediği tek sorunu işini doğru düzgün yapamayan ana muhalafet partisine sahip olamamasıdır. Hele hele Milli Savunma Bakanımıza yapılan hakaretler yenilir yutulur değildir. Bu edep yoksunu kişilerden, sıfatı nedir bilmiyorum bilmeme de gerek yok, bu kişilerle ana muhalefet politika yapıyor. Bunu milletimize iyi anlatmalıyız. Bunlar yeri gelir terör örgütüyle el ele kol kola yürürler, yeri gelir onların diliyle konuşurlar, yeri gelir bu millete onların ağzıyla saldırırlar. Yeri gelir, terör örgütünün ileri gelenlerini cezaevinde ziyaret ederler. Milli Savunma Bakanımıza bu şekilde saldırabilme edepsizliğini yapmışlardır. Bunlara gerekli dersleri yargıda vermek zorundayız. Bunlar ancak o dilden anlarlar. Önce tazminat, ardından ceza. Bu ülkede 40 yılı aşkın silahlı kuvvetlerimizde görev yapmış bir kabine mensubu arkadaşımıza bu şekilde saldırma hakkında sahip değil.CHP'NİN SON DÖNEMDEKİ SİCİLİNİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ
Her açıdan ülkemizi bir adım daha ileri taşıyacak bütçeden niçin CHP rahatsızlık duyuyor? Bölücü örgütün uzantılarıyla neden aynı dili kullanıyor. 6-8 Ekim olaylarını kışkırtan şahsın gönüllü avukatlığına soyunuyorlar. Siz değil misiniz çocuk, kadın katili? Biz CHP'nin son dönemdeki sicilini çok iyi biliyoruz. CHP'nin başındaki zatın ekran başında dolaşarak PYD'yi nasıl meşrulaştırmaya çalıştığını gayet iyi hatırlıyoruz.

.