Cumhurbakan覺 Erdoan se癟im zaferi sonras覺 ilk kez konutu.

Cumhurbakan覺 Erdoan 24 Haziran seçim zaferi sonras覺 aç覺klamalarda bulundu.

襤te Cumhurbakan覺 Erdoan'覺n aç覺klamalar覺

Ülkemize, milletimize hay覺rl覺 olsun. Bu Türk demokrasininin gücüdür. Millet yürütme ve yasama görevini verdi. Ülkemize, milletimize hay覺rl覺 olsun. Bu Türk demokrasininin gücüdür. Millet yürütme ve yasama görevini verdi. Tüm adaylar覺 tebrik ediyorum. Hiç kimsenin kendi baar覺s覺zl覺覺n覺 seçimlere bahane etmesin. Sand覺k güvenlii ve oy kullanma özgürlüü, Türk demokrasinin gücünün ifadesidir.

Türkiye dünyaya demokrasi dersi vermitir. Kat覺l覺m oran覺 yüzde 90'a yak覺nd覺r. Türkiye'nin bir demokrasi bayram覺 daha geride kalm覺t覺r. Seçim sonuçlar覺 dolas覺yla bizi arayan dost ve karde ülkelere ükranlar覺m覺 sunuyorum.

Milletimiz ülkemize bir istikamet belirlemitir. Art覺k Meclisimizle beraber çok daha fazla çal覺mal覺y覺z.

Buradan tüm milletime verdiim sözü bir kez daha söylemek istiyorum: Yapt覺覺m覺z mücadele devam edecektir. Hiç kimsenin özgürlük alan覺n覺 k覺s覺tlama gelemeyecek. Milletimiz yeni sistemi faaliyete geçirdi.  

Yeni sistem sonras覺 yap覺lacak deiiklikleri Meclis'imizle beraber yapaca覺z. Milletimizin bize verdii yetkiyi namusumuz gibi bakaca覺z.

Türkiye'yi dünyan覺n en büyük 10. ekonomisi yapmak için durmayaca覺z. Türkiye'nin ayd覺nl覺k geleceine giden yolda hiç durmadan yürüyeceiz.