DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Murat Dağhan ve 30 kişilik yönetim kurulu üyeleri yarın topluca istifa edeceklerini duyurdu.

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Murat Dağhan ve 30 kişilik yönetim kurulu üyelerinin yarın istifa edecekleri öğrenildi.

BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK

DEVA Partisi İl Başkanı Murat Dağhan ve il yönetim kurulunun yarın saat 13:00'te düzenleyecekleri basın toplantısında istifa kararı ve gerekçesini kamuoyu ile paylaşacağı öğrenildi.

BAŞKAN YARDIMCISI AHMET YILDIZ: "İSTİFA DEĞİL"

Dağhan'ın istifa edeceğini duyurmasının ardından DEVA Partisi İl Başkan Yardımcısı Ahmet Yıldız istifanın doğru olmadığını İl Başkanı Dağhan'ın görevden alındığını açıkladı.

DAĞHAN'IN GÖREVDE 1 YILI DOLMADI

İl Başkanı Murat Dağhan  9 Temmuz 2020 tarihinde göreve getirilmişti. DEVA Partisi Genel Başkanlığının sosyal medya hesaplarından , Dağhan'ın göreve gelmesi ile ilgili; “DEVA Partisi Elazığ Kurucu İl Başkanı Murat Dağhan’ı tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz. Partimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun” ifadeleri kullanılmıştı.

 

 

15 KASIM’DA İL KONGRESİ YAPILMIŞTI

Deva Partisi’nin Elazığ il kongresi geçtiğimiz yıl 15 Kasım tarihinde Genel Başkan Ali Babacan’ın katılımı ile gerçekleştirilmişti. DEVA Partisi Elazığ 1. Olağan kongresinde Murat Dağhan İl Başkanlığına seçilmişti.