Deva Partisi’nde Eski Başkan Murat Dağhan’ın görevden alınmasının ardından İl Başkanlığına atanan Avukat Mehmet Kangal bugün bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

DEVA Partsi Elazığ İl Başkanlığında yaşanan istifalar ve görevden alınmaların ardından bugün Genel Merkez tarafından atanan yeni il başkanı ve yönetim kurulu kameralar karşısına geçti.

Yeni İl Başkanı Kangal,  yaptığı açıklamada; “Kısa bir süre önce tarafımıza tevdi edilen il başkanlığı görevi ile birlikte, artık birlik ve beraberlik içinde mevcut il yönetimi, merkez ilçe yönetimi ve tüm ilçe yönetimlerimiz ile beraber görevimizin başında partimizin yanında olduğumuzu buradan tüm kamuoyuna duyurmak istiyoruz. Bu süreçte gerek Elazığ teşkilatımız gerekse de Genel Merkezimiz hakkında ortaya atılıp, basına yansıyan birtakım asılsız iddialar tarafımızca üzüntüyle karşılanmıştır. Talihsiz karalamaların hiçbir doğruluk payının olmadığını, hayali rakamlar üzerinden oluşturulmaya çalışılan algıların ise gerçeği yansıtmadığını belirtmek isteriz. Zira görüleceği üzere tüm teşkilatımız görevine devam etmekte olup, bu söylemlerin hiçbir kıymeti harbiyesi bulunmamaktadır. Artık bu gereksiz ve değersiz polemikleri tarihin tozlu raflarına kaldırarak, önceliğimizi ve enerjimizi halkımıza vermek istiyoruz.

“SİYASETİ KİŞİSEL MENFAAT VE HIRSLARIN ODAĞINDAN KURTARMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

 

 

Çünkü DEVA Partisi; kısır döngülerle ve siyasi çatışmalarla boşa geçirilecek tek bir anının olmadığının farkındadır. Bu kapsamda Elazığ Deva Partisi teşkilatları da, her zamankinden daha uyumlu ve güçlü bir şekilde, memleketimize hizmet etmek için yorulmadan çalışacaktır. Bizler üstlenmiş olduğumuz misyonun farkındalığı ve halkımızın bizlerden olan beklentilerinin sorumluluğu içerisinde, iktidara talip ve ehil olan DEVA Partisini, yapılacak olan ilk seçimlerde büyük bir oy potansiyeline kavuşturmak için durmadan sahalarda olmaya gayret göstereceğiz. İlçe ilçe, köy köy, mahalle mahalle dolaşıp, insanımızı yürekten kucaklayacak, yetkililere ulaştıramadıkları sessiz çığlıklarını bizler haykıracağız. Bu memleketin iyi ve işinin ehli insanlarını siyasete kazandırarak, geçmişte örneklerini gördüğümüz siyaseti kişisel menfaat ve hırsların odağından kurtarmak için elimizden geleni yapacağız. Ülkemizin kurtuluş reçetesi olarak görülen DEVA Partisi, halk tabanında sayın genel başkanımız Ali Babacan'a olan büyük güvenin de etkisiyle durdurulamaz bir şekilde büyümektedir. Bu büyüme ülkemizin ekonomik refah seviyesine ulaşarak, özgürlüklerin ve hukukun yeniden hüküm sürmesi ile sonuçlanacaktır. Partimiz emaneti almak için tüm kadroları ile birlikte göreve hazırdır. Davetimize icabet edip geldiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunar, buradan değerli basın mensupları aracılığı ile tüm hemşehrilerimize sevgi ve saygılarımızı iletiyoruz." ifadelerini kullandı.