Doğru Parti Genel Başkanı Rıfat Serdaroğlu’nun katılımı ile Doğru Parti’nin Elazığ Birinci Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Tek listeyle gidilen kongrede Feyyaz Koç Gazi başkan seçildi.

Doğru Parti Elazığ 1. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Elazığ Belediyesi Bünyamin Eroğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Kongreye Doğru parti Genel Başkanı Rıfat Serdaroğlu’da katıldı. Tek listeyle gidilen kongrede Feyyaz Koç Gazi başkan seçildi.

 

 

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı Cezmi Orkun, partilerinin iktidar olması halinde Elazığ’daki yeraltı kaynaklarının en verimli şekilde kullanılması için çalışma yapacaklarını söyleyerek; “biz Elazığ’ı korm, bakır, demir ham maddesi satan değil madenleri işleyen ve madenlerin endüstrisini geliştiren bir merkez haline getirmek istiyoruz. Bu madenin ham madde olarak dışarıya satılmasına yada Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri gibi uluslararası küresel güçlerin Türkiye’deki lobi faaliyetlerini yürüten beşli çete eliyle yürütülmesine asla izin vermeyeceğiz. Bu cevher Maden’de bakır fabrikası kurulacak ve bu bakır fabrikası tarafından işlenecektir. Elazığ’a bu katma değeri mutlaka sağlamak zorundayız.” Dedi.

 

 

Doğru Parti Genel Başkanı Rıfat Serdaroğlu, Elazığ’ın Türkiye’ye moral verecek bir şehir olduğunu belirterek, ileriki dönemlerde dünyanın merkezinin Elazığ olacağını söyledi.

Genel Başkan Serdaroğlu; “Elazığ’da olmak ayrı bir gurur meselesi. Hakikaten Elazığ bugün Türkiye’ye moral verecek bir yer. Siyasi tercihlerinde de moral verecek bir yer. Dün bizi Elazığ öyle güzel karşıladı ki insanların yüzlerine bakıyoruz, bakıyorlar Doğru Parti tamam daha tanınırlığımız olmadığı halde gözleri gülerek el sallıyorlar bizlere. Elazığ’ın önemi çok, Türkiye’nin merkezi ama bundan sonraki 20 sene sonra Elazığ dünyanın merkezi olacak.” Dedi.