• Dolar
  5.6592
 • Euro
  6.3832
 • G. Altın
  259.16
 • T. Altın
  1746.0

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Haluk Arslan, Sanayii Mahallesinde esnaf ziyareti, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Gazi Caddesi ziyareti ile birlikte Genç Müsiad Dost Meclisi toplantısına katıldı.

Mart 2019 yerel seçimlerine 10 gün gibi kısa bir süre kala seçim çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Haluk Arslan, Sanayii Mahallesi’nde esnaf ziyareti, 15 temmuz demokrasi meydanı ve gazi caddesi ziyareti ile birlikte genç müsiad dost meclisi toplantısına katıldı.

Başkan Adayı Arslan, Müsiad Dost Meclisi’nde yaptığı değerlendirmesinde Elazığ’ın geleceğini gençler belirtecek dedi ve konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Özellikle gençlerin fikirlerinin, şehrin geleceği noktasında ciddi manada katkısı olacağına inanıyoruz. Biz bu inançla buraya geldik. Elazığ’ın geleceğini gençler şekillendirecek. Onların dinamizmi, onların girişimci ruhu Elazığ’ı daha da ileriye taşıyacak. Her fırsatta ifade ettiğimiz gibi, Elazığ’da yatırım ve istihdam konusunda genç girişimcilerde ciddi potansiyel var. Girişimci ruhlu bir insan kaynağımız var. Kendi insanımızın bu potansiyelini, şehrin inisiyatifine sunmamız gerekiyor. Biz kendi kaynaklarımızı korursak, şehrimizin sorunlarını çözüp, problemlerin önünü açarsak, Elazığ kendi kendine yeter. Bölgede eski önemini geri kazanır. Kapımızın önündeki işi bırakamayız. Artık protokol belediyeciliği ile Elazığ yürümüyor. Elazığ’da çalışan, gayret eden, bir ekip ruhuyla hareket eden, tüm dinamikleri harekete geçiren bir anlayışa ihtiyaç var. Bu şehirde altyapı, imar, sorunları var. Her şeyden öte bu şehirde geleceğe ümitle bakma konusunda bir karamsarlık var.

Burada genç arkadaşlarımızla sohbet etme imkanı bulduk. Bu arkadaşlarımızın Elazığ için hayalleri var. Bu hayallerini gerçekleştirmek için bir ışık bekliyorlar. Bunun için Elazığ Belediyesi’nin mutlaka önayak olması gerekiyor. Bunlar yapıldıktan sonra bir heyecan, enerji ve yarınlara umutla bakabilme potansiyelinin doğmasından söz edilebilir. Kadınlarımız için de fırsat alanları yaratmalıyız. Mekanlarımızı kadınlar için yeniden dizayn etmeli, şehrin ekonomisinde buna göre düzenlemeler yapmalıyız.”