• Dolar
  5.6592
 • Euro
  6.3832
 • G. Altın
  259.16
 • T. Altın
  1746.0

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Latif Öztek, Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu ve üyelerle birlikte Kanal 23 stüdyosunu ziyaret ederek yaklaşan 31 mart yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Prof.Dr. Latif Öztek ziyaret sırasında,

“Ankara’da seçim ile ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Ben Elazığlı olduğum için, çalışmalara destek olmak amacıyla buraya geldim. Geldiğimiz andan itibaren de çalışmalarımıza başladık. Bu genel bir seçim değil, yerel bir seçimdir. Bu demek oluyor ki burada cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz. Seçimler bir yarıştır. Bütün partiler kardeşlik hukuku içerisinde yarışmalı. Kesinlikle kutuplaşma üzerine olmasın. Elazığ için temennim, bu seçimde ehliyetli, liyakatli adaylara oy vermeleri. Eğer bir belediye başkanı adayı bu işte ehilse, ki biz kendi belediye başkan adayımızın öyle olduğunu düşünüyoruz, ona oy verin.” diye konuştu.

ARSLAN, BELEDİYECİLİK KONUSUNDA EN EHİL KİŞİ

“Sayın Arslan, 25-26 yıldır Elazığ’da harita mühendisi olarak görev yapıyor. Bu nedenle Elazığ’ın altyapısı, imar çalışmaları, belediye hizmetleriyle ilgilenecek gerekli bilgi birikimi var. İki dönem, on sene süreyle de belediye meclis üyeliği yaptı. Bu süreçte belediyecilik konusunda doğrudan tecrübe sahibi oldu. Sonra kentsel dönüşüm alanında yüksek lisans yaptı. Şimdi de doktorasını aynı konu üzerine yapıyor. Kısaca belediyecilik konusunda en ehil, en yetkili kişi kendisi. Diğer adaylar da kendi sahalarında başarılıdır muhakkak, ancak belediyecilik başka bir sahadır. Belediyelerin Osmanlı zamanındaki ismi ‘’Şehremini’’ idi. Şehirden emin insan. Belediyecilikten anlamayan insan nasıl Şehremini olacak? ”

HEMŞERİLERİMİZ ON KEZ DÜŞÜNÜP ÖYLE OY VERSİNLER

“Sayın Cumhurbaşkanımız ‘’Yatırımları kısıyoruz’’ dedi. Birçoklarını da durdurdular. Bu sene yatırım için ayrılan para 54 milyar lira. Çünkü ekonomi kötü. Türkiye ekonomisi maalesef çok sıkıntılı. Bütçede 2019 yılı için konulmuş olan faiz ödemelerinin miktarı 117 milyar lira. Gelecek sene ise bu rakam 147 milyara çıkıyor. 2021’de ise 171 milyara yükseliyor. Neden bu kadar yükseliyor? Borç almayan faiz öder mi? Ödemez. Türkiye’nin borcu çok. Türkiye’nin borcu şu an 1 trilyon 98 milyar lira. Bu kadar borç içerisinde Elazığ Belediyesi’ne nasıl para verilecek? O zaman bu işe ehil insanları seçelim. Onlar da sıkıntıya girmesin. Biz de sıkıntıya girmeyelim. Hemşerilerimiz on kez düşünüp öyle oy versinler”