• Dolar
  5.6592
 • Euro
  6.3832
 • G. Altın
  259.16
 • T. Altın
  1746.0

MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban, seçim çalışmalarını mahalle toplantıları ve ziyaretlerle sürdürdü.

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Prof. Bilal Çoban bugün de seçim çalışmalarına devam etti. MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Prof.Dr. Bilal Çoban Yeni Mahalle’de vatandaşlarla buluştu. Çoban Yeni Mahallede coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı.

1 Nisan’ın milat olacağını belirten Başkan Adayı Çoban: “Elazığ geliyor. Elazığ düştüğü yerden kalkacak, Doğu’da bir ışık olacak. Buna kimse engel olamayacak. Biz bu sistemin farkındayız. 1 Nisan sonrası nasıl bir Türkiye geliyor, biz neresinde olmalıyız? Çok iyi çalışmışız. Bu kaldırım belediyeciliği döneminde, kaldırım belediyeciliği dönemini de yönetemeyenler, o krizden de çıkamayanlar, bu şehri bu hale getirenler bugün önümüzdeki döneme de ket vurmaya ve önünde bent olmaya devam ediyorlar. O geçmiş dönemde de Maraşlılar, Denizlililer, Antepliler, Kayserililer kaldırım belediyeciliğine rağmen ayağa kalkan şehirler olmuştu. Çünkü farkındalardı, neler yapacaklarını bildiler, sistemi en iyi şekilde kullandılar. Şimdi elimizde bir fırsat var. Sistemi en iyi şekilde kullanabilecek argümanları biz oluşturmuşuz, gelecek planlarımızı yapmışız. Rekabet gücünü biz arttıracağız, üretilecekse beraber biz üreteceğiz, ortak olacaksa ortak olacağız, ortaklık kültürü geliştirilecekse biz geliştireceğiz. Biz devlet şehriyiz. Devletin haricinde yan yana gelen var mı? ortaklıkları uzun süren var mı? biz devlet olarak araya gireceğiz, bunları toplayacağız. Gelin diyeceğiz ‘yatırıma gelin, şunu yapalım, bunu yapalım’ şehrin önünü açacak bir vizyonla geliyoruz” ifadelerini kullandı.

Ataşehir Mahallesi’ne geçen Prof. Dr. Bilal Çoban, “Bizim üzerimize projelerle gelecekler. Bizim üzerimize ne yapacaklarıyla gelecekler, bizim üzerimize bu şehirdeki hayalleri, bu şehirdeki gelecek kaygılar, bu şehirde gelecek stratejileri nelerdir? bunlarla ilgili gelecekler. Hep beraber oturacağız seyredeceğiz. Bu doğru diyeceğiz, bu doğru değil diyeceğiz. Ben bütün projelere toplamda baktığımda belediye başkanı olduktan sonra bunlardan hangisini kullanabilirim? Hiçbiri kullanılacak projeler değil. Çünkü bizim öyle veya böyle ihtiyacımızı karşılayan projeler değil” şeklinde konuştu.