Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanlığı 14. Kongresini gerçekleştirdi. Tek listeyle gidilen kongrede Yunus Bal, yeniden başkan seçilirken; kongrede yerel seçim vurgusu yapıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanlığının 14’üncü kongresi gerçekleşti.

Tek Listeyle gidilen kongrede Yunus Bal, başkanlığa seçildi.

 

 

BAL: “BU KADROLAR BU ŞEHİRDE ARTIK MUTLU İNSANLARIN YAŞAMASINI SAĞLAYACAK”

Partilerinin, Doğu’nun sancağı olduğunu ifade eden MHP Elazığ İl Başkanı Yunus Bal, yerel seçimlerden başarı ile çıkacaklarını ifade etti. Bal, “Bizler Tunceli’nin umuduyuz, bizler Bingöl’ün Diyarbakır’ın umuduyuz bizler doğunun sancağıyız. Yolumuzun, yükümüzün ağır olduğunun çok ciddi bir şekilde farkındayız. Bu şehrin sokaklarında çaresizlik var bu şehrin sokaklarında mutsuzluk var bu şehrin sokaklarında aynı zamanda Milliyetçi Hareket Partisi var. Milliyetçi Hareket Partisi 31 Martta bu şehirde yaşanabilir şehirler içerisinde 17 ama umutsuzlukta 74 olan bu orantıyı tam tersine çevireceğiz. Bu kadrolar bu şehirde artık mutlu insanların yaşamasını sağlayacak” dedi.

 

 

ERDEM: “BUGÜN BİR BOZKURT YARINLARA 5 BOZKURT OLACAKTIR”

MHP MYK Üyesi Alper Erdem, uzun süre sonra TBMM’de partilerinden Elazığ’ı temsil eden milletvekili olmasının önemli olduğunu söyledi. Erdem, “işte Mecliste Elâzığ’ımızı temsilen bugün bir bozkurt yarınlara 5 bozkurt olacaktır. Milletimizin tasasıyla tasalanan milletin sevinciyle sevinen ülkücülerin fedakarlık çalışmaları Türk yüzyılı Türkiye Yüzyılı’na emin adımlarla yürüyeceğimizin nişanesidir” dedi.

 

 

GÖNÜLTAŞ: “HARPUT’UN KALESİ’NE ÜÇ HİLALİ DİKECEĞİNİZİ ŞİMDİDEN GÖRÜYORUM”

MHP MYK üyesi Eyüp Gönültaş’ta, MHP’nin yerel seçimlerde Elazığ’da başarılı olacağına inandığını kaydetti. Gönültaş, “Bu azim ve kararlılıkla devam edersiniz Allah’ın izniyle Elazığ’da 2024 Mart ayında Harput’un Kalesi’ne üç hilali dikeceğinizi şimdiden görüyor, kongremizin ilimize, ülkemize, ülkülerimize hayırlar getirmesini temenni ediyor seçilecek yönetime şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

 

 

SÖNMEZ: “YERELDE, ELAZIĞ’A TALİBİZ”

MHP Isparta Milletvekili Hasan Basri Sönmez, Elazığ teşkilatının genel seçimlerde başarılı çalışmalar yürüttüğünü söyledi. Sönmez, yerel seçimlerde Elazığ’a talip olduklarını belirtti. Sönmez, “1 ay sonra desinler ki Cumhurbaşkanlık seçimi var ben şuna inanıyorum ki bacılarımız, abilerimiz, kardeşlerimiz 1 ay uykuyu haram etmezse benim adım Basri değil. Ama biz yerel yönetimde Elazığ’a talibiz. Tabipliğimiz şudur; biz Elazığ’ı daha iyi yönetebileceğimizi daha fazla şeyler katabileceğimizin inancındayız. İnşallah 31 Mart akşamı 14 Mayıs akşamı o coşkuyu yaşadığınız gibi yaşarsınız” dedi.

 

 

IŞIKVER: “CUMHUR İTTİFAKI PAYDAŞLARI ARASINDA BİR GERGİNLİK ÇIKARMAK GİBİ GAYEMİZ OLMAZ”

Kongrede konuşan MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, Cumhur ittifakı arasında gerginlik olmadığını belirterek, muhalefeti eleştirdi. Işıkver, “Hakikaten biz gerginlik çıkaran taraf olmadık olmayacağız. Biz ne zaman konuşacağız birileri değerlerimize saldırdığı zaman konuşacağız. Bir Cumhuriyet Halk Partili, bir Yeşil Sol Partili, bir DHKP-C’li bir TİP kolu terör örgütü sempatizanı konuştuğu gibi biz gerginlik çıkacağız ama Cumhur İttifakı paydaşları arasında bir gerginlik çıkarmak gibi gayemiz olmaz bu gerginliğin bize faydası da olmaz. Kıymetli kardeşimi tenzih ediyorum Sayın Mahmut Rıdvan Nazırlı’yı yine AK Parti Elazığ Milletvekillerini, AK Parti Cumhurbaşkanımızın temsilcisi olan mührünü olan herkesi tenzih ediyorum ama ki karşı kampta yer alan PKK’nın DHKP-C’nın sempatizanları bizi sevmese anlarız ama Sayın Cumhurbaşkanımızın gölgesinde yürüyenlerin Milliyetçi Hareket Partisi’nden rahatsız olmasını kabul edemeyiz. Biz yerelde bir mücadele, demokrasinin bize sunduğu bir nimet. Bugün demokrasi bizim için bir nimet. Kanal23. Çıkan bütün hatiplerimize dediler 31 Mart’ta biz belediyeyi alacağız dediler bu mücadele ayrı ama Sayın Cumhurbaşkanımızın yeri ayrı. Saygıdeğer Başkanımızın Genel Başkanımızın emir talimatları budur bu kavgalarda Sayın Cumhurbaşkanımız münezzehtir. Sayın Cumhurbaşkanımız bizim başımızın tacıdır biz bin tane Kemal Kılıçdaroğlu’na bir tane Recep Tayyip Erdoğan’a değişmeyiz kimse kusura bakmasın” dedi.

 

 

IŞIKVER: “BU SALONDA BU ŞEHRİ YÖNETECEK BİRÇOK İNSAN VAR HİÇBİRİNİ BEĞENMEDİNİZ Mİ, BENDE VARIM”

Işıkver, yerel seçimlerde Elazığ’ı üretken belediyecilik vizyonu ile buluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Işıkver, “31 Mart 2024 seçimlerinde tekraren Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik vizyonunu bu şehrin çocuklarıyla buluşturmaya ant olsun. Hiç kimse kusura bakmasın birileri mutsuz olacak diye bazılarının tezgahı dumanı bozulacak diye biz iddiamızdan mı vazgeçeceğiz. Burada aramızda bu şehri yönetecek kabiliyette en az 50 tane isim sayarım. Kanal23. Hiç birini beğenmediniz mi ben varım ben, bende varım heveslenmeyin. Ne sol heveslensin ne terör örgütünün siyasi uzantıları heveslensin bizi birbirimize düşürmeye kimsenin gücü yetmez ama biz siyasetin ve demokrasinin bize sunduğu bu nimetten sonuna kadar faydalanacağız” dedi.

 

 

NAZIRLI: “BİZİM İTTİFAKIMIZ MENFAAT İTTİFAKI DEĞİLDİR”

Cumhur ittifakı adına kongreye katılan Ak Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı, ilke ve ideal için siyaset yaptıklarını söyledi. Nazırlı, cumhur ittifakı vurgusu yaptı. Nazırlı, “Bizim ittifakımız menfaat ittifakı değildir bizim ittifakımız ittifak taraflarının birbirlerinin türlü kumpaslar kurduğu bir ittifak değildir. Bizim ittifakımız geçici bir ittifak değildir. Değerli kardeşlerim bizim ittifakımız Cumhur’un ittifakıdır bizim ittifakımız Kardeşliğin ittifakımız bizim ittifakımız Türkiye Yüzyılı’nın ittifakıdır. Selam olsun bu vatan için buluşanlara, selam olsun bu memleket için çarpışanlara, selam olsun devleti için canını yok sayanlara, selam olsun sizlere, selam olsun Başbuğun ardında yürüyenlere. Selam olsun Recep Tayyip Erdoğan’ın davasında omuz verenlere. Değerli Milletvekilim ben sizin gözünüze bakarken Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanımızın birbirlerinin gözüne baktığı gibi bakıyorum ben sizleri Cumhurbaşkanımızın Devlet Reisi sevdiği gibi seviyorum” dedi.